Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire képeznétek át magatokat,...

Mire képeznétek át magatokat, ha meguntátok az irodai munkát?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, 40 éves mérnök. De már 18 éve dolgozom napenergiás területen. Valami totál mást szeretnék csinálni, tanulni. Nem akarok otthon HO-ban vagy az irodában ülni. Megcsömörlöttem. Minden munkát rutinnak érzek, pedig beleraknak projektekben, de mindig van valami hiányérzetem a kreativitás terén és hiányzik, hogy mehessek a munkaidőmben. Gáz, hogy eszembejutott, hogy elvégzem pl a villanyszerelőit, mert az mondjuk érdekel vagy pl imádok vezetni, magasabb kategóriás jogosítványokkal pl lenne tök sok izgalmas lehetőség. Szerintetek elment az eszem? Amúgy mit gondoltok, mi lenne a bingó szakma, amivel fent lehet tartani egy jó életszínvonalat is. Köszönöm

jan. 15. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Kamu
jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

HO-t nem lehet megunni, max a feladatokat, a kevés fizetést, kihívás nélküli munkát, a fejlődés hiányát.


Biztos nem mennék át mérnöki területről sem építőiparba, sem egy kamionba.

jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De meglehet. Nagyon antiszociális. Más emberek vagyunk. Nekem hiányzik valami más.
jan. 15. 20:40
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Legyen párod, barátaid és máris nem tűnik antiszociálisnak. Az, hogy neked csak a munkatársak léteznek az életedben, mint kapcsolatok, az a te bajod.
jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. Mire alapozó ezt, mikor nem is ismersz?! 😀 Van férjem és barátaim. Ezeken a megmondó magyar mentalitáson kivagyok... Kár bármilyen kérdést félteni, mert minden ismerettség nélkül megy a vádaskodás, okoskodás. Ezért menekül el minden értelmes ember ebből az országból, mert ez az alap mentalitásotok. Gratulálok
jan. 15. 21:17
 6/16 A kérdező kommentje:
*feltenni
jan. 15. 21:18
 7/16 A kérdező kommentje:
A home office egy romboló és antiszociális állapot, függetlenül attól, hogy kik vannak még az ember körül. Nem véletlenül függeszti fel a legtöbb cég.
jan. 15. 21:20
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Azoknak az, akik nem dolgozni mennek a céghez, hanem a munkahelyi pletykákért, meg közösségi élményekért.


#3 ha ennyire sz@r akkor ne a pénz motiváljon, hanem menj el kamionozni. Majd meglátjuk, hogy a gyerekek meg a férjed meddig bírja hogy 3-4-5 hétig nem lát.

jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is irodai munkát csinálok, lassan 20 éve. Néha én is elgondolkodom, hogy ha valami teljesen mást kellene csinálni, akkor elmennék IKEA bútorokat szerelni vagy erdésznek.
jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelő szerintem teljesen jó.

Én a saját házunk teljes gyengeáramú részét magam berheltem, integrált vezérlést kapott minden, a fűtéstől az öntözésig.

Az arhitektúra tervezés és programozás komoly mérnöki munka, de tetszett a beszerzés és szerettem esetenként a villanyszekrényt is kötögetni.


Egy saját cég indítása mindig nagy kockázat és én alkalmazottként is nagyon jól elvagyok, anyagilag és szakmailag is, de ha megunnám, ez jó B terv lenne.

jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!