Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelést kérjek vagy...

Fizetésemelést kérjek vagy lehetőséget a túlórára?

Figyelt kérdés

Picit több, mint egy éve dolgozom egy cégnél, elfogadható fizetéssel vettek fel, ugyanakkor egyre több dolgot bíznak rám. Ez nem igazán zavar, szeretek dolgozni, és örülök, hogy megbíznak bennem. Marketinges szakértő vagyok 10+ év tapasztalattal, tehát nem kávéfőzést bíznak rám pluszban, hanem pénzügyi, vagy HR dolgokat például, amiből tanulok is.

Eddig egyszer kértem fizuemelést, akkor kaptam egy 6,5%-os emelést, amit eléggé keveseltem (főleg ilyen infláció mellett, ráadásul meg sem kérdeztek, hogy én mire gondolnék). Mivel ezt keveseltem, ezért rá pár hónapra megbeszéltem a főnökkel, hogy igazából ráérek, feladat is lenne, és sok mindennel hamarabb végeznék, nem túlórázhatnék-e rendszeresen (teljes home office-ban vagyok)?

A munkabesztásom teljesen szabad, így a megbeszélt heti +10 óra túlórát igazából esti filmezés mellett is meg tudtam csinálni, vagy hétvégén egyben egész hetit, nyilván erre az időszakra hagyom az adminisztratívabb, laza-pötyögős feladatokat, sokat horgászat közben is el tudok végezni egy tableten.

Ez ment is úgy 3-4 hónapig, majd a termékeink szezonalitása miatt mondta a tulajdonos, hogy most egy ideig nem szükséges a túlóra majd visszatérünk rá alkalomadtán. Rendben van.

Azóta viszont megint kezd egyre több feladatom lenni, ismét több területen kapok bizalmat, ezért úgy gondolom megint eljött az ideje annak, hogy valahogy több bevételre tegyek szert, hiszen könnyen meg tudom ennek létjogosultságát indokolni.


Szerintetek melyiket vessem fel? Ismét kérdezzem meg, hogy túlórázhatok-e (ezt amúgy rendesen lepapírozva utalták), vagy próbáljak meg fizuemelést kérni a megnövekedett felelősségre és feladatmennyiségre hivatkozva?


A fizuemelés lehet megint valami "nesze semmi, fogd meg jól" lesz és talán kevésbé szimpatikus nekik, mint a túlóra, amivel ők is érezhetően jól járnak. Ugyanakkor a túlórával gyakorlatilag nem nő az órabérem és bármikor mondhatja megint, hogy na most már nincs szükség rá. Ugyanakkor SOKKAL jobb pénzem van belőle. A kettőt együtt kérni szerintem elég visszás lenne.

Vagy kérjek most fizuemelést és pár hónap múlva túlórát?

Esetleg most túlórát és ha majd megint visszaveszik, akkor fizuemelést?


Köszi a véleményeket! :)



jan. 17. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben csak fizetésemelést kérnék, ha bővült a felelősségi köröd és nem volt éves béremelés.


A túlóra szerintem más téma. Ha átlagosan napi 8 óraba nem fér bele a feladat, érdemes jelezni a vezető felé, aki eldönti, hogy fontos a határidő, avagy későbbre tolható.

jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ja kérjél mégtöbb munkát, hülyének is megéri.
jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értelek. Ha bejelented a főnöknek, hogy van szabad kapacitásod, naná, hogy ad még munkát, a napi 8 órára fizet, mégis miért adna ezért több pénzt?

Egyértelmű, hogy fizetésemelést kell kérni, bár ha ezt kérni kell, már régen rossz. Éves infláció követő béremelésnek minimum illene lennie. Szerintem inkább munkahelyet kéne váltanod.

jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Emelést kérj, ne legyél már ekkora balek.
jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!