Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg semmi lehetőségem...

Tényleg semmi lehetőségem tovább maradni?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkező kolléga helyére vettek fel határozott idejű munkaszerződéssel, amíg ő vissza nem tér dolgozni.


Úgy tervezte, hogy szül még minimum egy gyereket, így, mivel nem jelezte, hogy még visszatérne, az én szerződésemet meghosszabbították 2025.màjusig.

Úgy volt írva a szerződésemben, hogy előreláthatóan eddig szól. Én ezt úgy értettem (és úgy sejtem, feletteseim is így értették, mert erre célozgattak), hogy előreláthatóan eddig szól, de vélhetően inkább tovább.


Most fizetésemelés lesz munkahelyen (pedagógusi), és hirtelen vissza akar jönni az állítólag további szülés(eke)t tervező kolléganő. Idén szeptembertől, de visszamenőlegesen (állítólag) előre ki kell adniuk a kollaganőnek a szabadságait is, így vélhetően már nyáron sem maradhatok, sőt, lehet, még tanév vége előtt el kellene mennem.


Kérdésem, hogy ez ellen én tényleg nem tehetek semmit, hogy úgymond elbocsássanak idő előtt? Ha neki határozatlan idejű a szerződése, akkor vissza kell adnom neki az állását, mikor egyet fūttyent?


Nem tudom, számít -e ilyen esetben egyáltalán, de ezt a kolléganőt kb. senki nem szereti, többekkel oösszerúgta a port a munkahelyünkön, szóval ha választani lehetne, inkább engem "tartanànak meg", de nem tudom, van-e egyáltalán választási lehetősége a főnökeimnek.


Én nem kívánok rosszat a kollaganőnek, ha vissza akar jönni, nyilván vissza kell adnom az úgymond ő állását, de a szerződésem nem erről szól, hogy ilyen seperc alatt távozzak minimum egy évvel korábban, mint ahogy a szerződésem lejár.


Ha valaki ért a joghoz, vagy munkaügyhöz, esetleg van ilyesmi témában tapasztalata, kérem, válaszoljon. Köszönöm!



jan. 21. 14:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
"Nem tudom, számít -e ilyen esetben egyáltalán, de ezt a kolléganőt kb. senki nem szereti, többekkel oösszerúgta a port a munkahelyünkön, szóval ha választani lehetne, inkább engem "tartanànak meg", de nem tudom, van-e egyáltalán választási lehetősége a főnökeimnek." - Nem számít, vissza kell venni ilyenkor hiába nem kedvelik, nem dönthet úgy a főnök hogy inkább mást tart meg. Szóval az a része fix. Lehet jobban jársz ha inkább egy munkaügyi jogászt keresel fel és mutatod meg neki a szerződést, hogy van-e benne olyan rész amivel "bebiztosították" magukat vagy ténylegesen idő előtt küldenek és szerződést szegnek.
jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

"Kérdésem, hogy ez ellen én tényleg nem tehetek semmit, hogy úgymond elbocsássanak idő előtt?"


Nem, mivel nem egy fix időpontig szól a szerződésed. Az "előreláthatóan" szó védi a munkáltatót.



"Nem tudom, számít -e ilyen esetben egyáltalán, de ezt a kolléganőt kb. senki nem szereti, többekkel oösszerúgta a port a munkahelyünkön, szóval ha választani lehetne, inkább engem "tartanànak meg", de nem tudom, van-e egyáltalán választási lehetősége a főnökeimnek."


Nem számít, a munkáltató köteles visszavenni. Utána elküldheti, ha akarja.

jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De határozatlan idejű szerződésével nem csak akkor küldheti el a munkáltató, ha valami egetverő dolgot művel?


Pl.emberek életét veszélyezteti vagy hasonló

jan. 21. 15:02
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Akkor is elküldhet, ha már nincs szükség rád. Mivel visszamegy az a személy, akinek a helyére felvettek, ezért rád már nincs szükség
jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De ez így akkor egyoldalú szerződésszegés, nem?


Ilyenkor vmi kárpótlást (X havi bért pl. míg másik munkát nem találok) nem szoktak fizetni S munkavállalónak? Hiszen tőlem függetlenül szűnik meg.

jan. 21. 15:18
 6/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem bocsáthatnak el hamarabb, ez a lényege a határozott idejű szerződésnek.
jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem én pontoztalak le, én is így tudom, hogy nem lehet csak úgy kirakni határozott idejű szerződéssel senkit az utcára.
jan. 21. 17:14
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

hát ez a lényege

aki ezen csodálkozik az getsinagy proli lehet

jan. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Jó lenne látni a szerződésed teljes terjedelmében. Addig csak tippelgetünk. De ha valóban egy előre nem látható (várható) határidő van benne kijelölve, akkor bizony felmondhatják a munkaviszonyodat. Nyilván az indok az lesz, hogy a kolléganő újra felveszi a munkát.
jan. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"De ha valóban egy előre nem látható (várható) határidő van benne kijelölve"

Ilyen nincs.

jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!