Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző, hogy a HR...

Mennyire jellemző, hogy a HR felhívja a korábbi/jelenlegi munkahelyedet felvétel előtt?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy interjú, vagy felvétel előtt az új cég felhívja a jelenlegi, vagy a korábbi cégedet és kikérik a vélemyényüket?

Létezik egyáltalán ilyen? Ha igen, milyen pozíciókban?



jan. 22. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ITban nekem tobbszor volt olyan background checkem hogy egysetemtol kezdve vegigtelefonaltak mindenkit. Banki ugyfelnel meg olyan is volt hogy drogtesztet akartak csinaltatni de amikor visszadobtam hogy vane arra megfelelo rendszeruk hogy orvosi adatokat taroljanak rolam ugy hogy az megfeleljen a gdprnak akkor eleg hamar azt mondtak hogy euban nem kell drogteszt es tevedes volt.


Gyari munkanal nem fog a hres senkit se hivni...

jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én mérnök vagyok, de sehol nem tapasztaltam ilyent.

Csak azért kérdem, mert a friss munkahelyemről akarok váltani (nem jött be), viszont behazudnám, hogy már egy éve itt dolgozom (szakmailag tök jelentéktelen, viszont jobban hangzik mint a valós 2 hónap).

Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy bárki ellenőrizne (nem is volna etikus), de most mégis felmerült bennem ez a gondolat.

jan. 22. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szakmában mindenki ismer mindenkit, akkor szokás background checket csinálni. Egyébként ismeretleneket nem szokás felhívogatni.
jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kikapod a rozsaszin konyvedet, amit a kovetkezo helyen le kell adj... Abban ott lesz hogy 2 honapig voltal alkalmazva...
jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Az igaz, de akkor ezt már a kutya sem nézi meg egy nagyobb cégnél.
jan. 22. 15:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5: Szóval azt nem tudod, hogy előtte leinformálnak, de azt igen, hogy miután felvettek kutya sem nézi? Mi ez, trollkérdés?
jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vállalkozó vagyok, még soha senki nem hívott fel hogy "xy magánál dolgozott, milyen volt?" Én sem szoktam más cégeket hívni emiatt, csak akit ismerek cégvezető és nála dolgozott a jelölt.
jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, és amúgy erősen redflag.
jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeefEater ***** válasza:
100%

Nálam volt ilyen többször is. De csak azután, miután megvolt az ajánlat, volt egy olyan kitétel, hogy az ajánlatot visszavonhatják, ha a megadott referenciák nem jók.

Ez a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy az ajánlattal a kezemben felmondtam az előző munkáltatónál és mondtam a HR-nek, hogy keresni fogják őket referenciáért. Mikor tényleg felhívták őket, akkor megadták nekem a referenciát kérő adatait és nekem meg kellett erősítenem, hogy valóban megoszthatnak adatokat rólam azzal a személlyel/céggel.


Senior IT pozíció.

jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semennyire, a rozsaszin oep kiskönyv sem kötelező csak kérelmezni kell a a mellőzését vagy lenyilatkozni hogy elveszett. Ahol ily3smire kíváncsiak ott referenciát kérnek vagy ajánlólevelet vagy tesztet iratnak erre célzottan. Minden egyéb jogsértő a hozzájárulásod nélkül...
jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!