Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik túlóra kifizetést...

Melyik túlóra kifizetést választanátok? Szituáció lent

Figyelt kérdés

Multinál dolgozom, ahol alapból nem preferálják a túlórát. Viszont ha nagyon muszáj, jogos, kifizetik. Most állok egy fizetésemelési kérés előtt, nem akarom, hogy ennek a rovására menjen, ugyanakkor az egyik kolléganőnk elment, és csak márciusban jön valaki a helyére. Addig meg ketten kell megcsináljuk ugyanazt a melót, amit eddig hárman, volt mikor négyen csináltunk. Csak úgy férek bele a 8 órába, ha végig nagyon koncentráltan ott ülök a laptop előtt. De az elmúlt napokban annyi volt a meló, hogy pár órat muszáj volt túlóraznom, és ez februárban is így lesz.


Nálunk amúgy a túlórákat kvázi ki lehet venni szabiként. Vegyem ki, vagy kérjem ki pénzben szerintetek? Vagy egyszerűen 8 óra munka után sétáljak haza?



jan. 25. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

"Csak úgy férek bele a 8 órába, ha végig nagyon koncentráltan ott ülök a laptop előtt"


Elvégre ez a feladatod, nem? Egy 3 műszakos gyári betanított munkás vagy egy kasszás sem kávézgat, kutyát sétáltat, medencében jacuzzizik munkaidőben...


"Vegyem ki, vagy kérjem ki pénzben szerintetek? Vagy egyszerűen 8 óra munka után sétáljak haza?"


Ezt én honnan tudjam, hogy neked melyik a legjobb opció? Azt válaszd amelyik számodra leginkább kedvező...

jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, hát én gyakran mosok közben, megfőzöm a kaját, arra figyelek, hogy a meetingekre időben odaérjek. Mindenki így csinálja HO-ban
jan. 26. 00:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben általában kifizettetem.
jan. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En a tulorät szabadidöben szoktam kikerni, mert különben több mint a fele elmegy az adoba es azt meg en nem akarom... Mondjuk ezt mindig a felveteli elbeszelgetesnel le szoktam tisztäzni. Annyira melo közben ez nem releväns, inkkäbb csak a fölmondäsi idömet szokta kitolni...
jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Ja, hogy most az a problémád, hogy mát nem lóghatod végig az egész napot, ahogy eddig? Se kivenni, se kifizettetni nem lenne így képem. Most fogod utólag ledolgozni az eddigi semmittevést, amit már kifizettek neked.
jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha van választási lehetőség inkább pénzt kérek, mert a túlóra többet fizet, mint egy rendes munkaóra. Vasárnapi munkavégzés például 2,5x szorzót jelent, ami nem kevés.
jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

( Az 1-es válasz tudatlan, nem tudom miért kell ideböfögnie, kötelezően jár óránként 10 perc szünet, munkavédelmi rendelet szerint. )



Én kifizettetek mindent.

jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!