Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Életkezdési támogatás, mennyi...

Életkezdési támogatás, mennyi idő után utalják ?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 18-at és tudtam meg hogy nekem még épp hogy jár az életkezdési támogatás. Elmentünk államkincstárba ott adtak egy papírt amit ki kellet tölteni be írni az adataim, és mivel nem volt Start számlám a bankkártyám számlaszámát írtam be és elküldtem a további adatokat (személyigazolvány és lakcím kártya fénymásolata). Ezt mind elsőbbségi borítékba tettem és feladtam a papíron irt címre. Ez mind már több mint 3 hete volt és sem válasz sem a pénz nem érkezett meg a számlámra.


Másik kérdésem pedig az lenne hogy rengeteg oldalon olvastam de sehol nem találtam meg hogy ez az összeg pontosan mennyi? Esetleg van e ezzel bárkinek bármi tapasztalata vagy tudjátok e a pontos összeget?



jan. 28. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Start nélkül nem fogják utalni.

Összege 42ezer.

jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem úgy megy, hogy betöltöd a 18-at és eszedbe jut hogy neked még pont jár az életkezdési támogatás.


A szüleid gyerekkorodban nyitnak neked start értékpapírszámlát és elkezdenek rá zsozsót megtakarítani a javadra. Ehhez az állam hozzácsapja az életkezdési támogatást. Ezek a befizetések babakötvény formájában kamatoznak 18 éves korodig, amikor hozzájuthatsz az összeghez.

jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az államkincstárban azt mondták hogy Start számla nélkül is megkaphatom az összeget a saját számlámra ezért kellet megadnom a számlaszámom. Azért nincs start számlám mert a szüleim nem éltek annyira jó körülmények között hogy havonta tudjanak rá "zsozsot " utalgatni.
jan. 28. 15:01
 4/4 anonim válasza:

Meg kaptad már a pénzt?

Én is igy vagyok csak én még csak 3 napja adtam fel ajálva,elsőbségivel

márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!