Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Aki nem gyűjt életkezdési...

Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?

Figyelt kérdés

Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?


A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?


Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?


Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?



2022. dec. 23. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
89%

Jelenleg nem gyűjtünk. Most költöztünk nagyobb lakásba, ahol végre mindenki elfér, és van a két gyereknek külön szobája, ez sürgetőbb volt.

Később majd persze támogatjuk őket, ahogy tudjuk. Hogy ez hogyan lesz, nem tudom, még odébb van.

Jelenleg egy 74nm-es panelban élünk, a két gyereknek egy-egy félszobája van. Ide nem fognak családot alapítani, ez azért elég nyilvánvaló.

2022. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
31%

Annyira gáz ez, pedig csak el kéne csúsztatni a fizetést.


Ha mindenki a gyerekének tenne félre, és venne ingatlant, nem lenne probléma.


Pl. én megkaptam a családtól a kezdőlépést, minimális hitel kellett csak a házhoz, így felszabadultan tudok élni, nem stresszel hogy spórolni kell, vagy albérletre kidobni.

+ már most teszek félre a gyereknek, 20 év alatt meglesz neki is a vételár 50-60%-a.


Sokszor mi a szitu?

Fiatal párok nyögik a hitelt 20-30 évig, a gyerek meg meztelen seggel költözik el, általában albiba.

Pedig azt a pénzt, amit a fiatal pár elkölt saját ingatlanra, az mehetne a gyerekébe, ha nekik meg lenne oldva a lakhatás.

2022. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
91%

Mi gyűjtünk a gyerekeknek előre, mert szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy megtehetjük. Nem mindenki teheti ezt meg. Bár, hogy mire lesz majd elég, ha felnőnek, azt nem lehet tudni előre.

Sem én, sem az asszony nem kaptunk magunknak lakást, albiban kezdtük a közös életet. Egyedül nehéz boldogulni, de párban már sokkal könnyebb.

2022. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
90%

" mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni?"


Szerintem a legtöbben pont a mostani helyzet miatt nem tudnak gyűjteni, mivel az a véleményük, hogy megélni is nehéz, nemhogy a jövőre gyűjteni 20 évre, ami 10 év alatt elinflálódik.


Én kaptam lakást, de ez a kérdés kicsit számonkérőre sikeredett, és bevallom, idiótának is tartom aki ilyet kérdez. Nyilván mindenki szívesen segíti a gyereket aki tudja, de basszus, azért ez nrm annyitól függ, hogy akarja vagy sem, összegyűjteni azt a 30 milliót.

2022. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
60%

A lakás nem elvárható minden helyzetben, de egy kezdő segítség, önerő igen.

Aki ezt nem tudja megadni, annak nem kell gyerek. Pontozzatok le.

2022. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
81%

Neked se gyűjtött senki, ezért nem tartod feladatodnak.

Ja, neked is milyen jó volt meztelen pcsára eletet kezdeni, azóta is tolod.

2022. dec. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
77%
Anyagilag nem engedhetjük meg magunknak. Fogalmam sincs, hogy miként lesz lakása a gyerekeimnek.
2022. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
64%

De könyörgöm, így hogy lehet gyereket vállalni a semmire?


A legjobb, amikor albiba vállalnak gyereket, kb esélyük nem lesz a szülőnek sem saját lakásra, gyereknek meg nemhogy önerő de még örökség sem lesz, cserébe tolhatja majd anyagilag a nyugdíjas szülőket is, akik albérletet próbálnak fizetni nyugdíjból.


Előrelátás nulla, csak mert gyerek KELL, hát az alanyi jogon jár akkor is ha a sggéről szakad le a gatya olyan csóró a szülő.

2022. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
65%
Miért a 9-es kell lepontozni? Teljesen igaza van! Minek vállal gyereket, aki magát sem tudja eltartani normálisan?
2022. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
94%
Pillanatnyilag hitelmentes 50 négyzetméteres kétszobásban élünk. Amíg nem sikerül 3 hálószobásat venni, addig csak a babakötvényt fizetjük. Amikor megvan a lakás, ahol mindenkinek van szobája, jönnek a saját megtakarítási számlák. Addig ez nem megy.
2022. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!