Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy külföldön többet...

Igaz, hogy külföldön többet lehet szakmunkásként keresni, mint sok diplomával?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy másik fórumon. Persze nem orvos vagy IT diploma esetében. Jogi diplomával alapból nehézkes kimenni, de mérnök, gazdász diplomával, amik elméletileg nem büfészakok. Kinek mi a tapasztalata? Én terveztem kimenni, felsőfokon beszélek angolul, németet 3 hónapja tanulom.
jan. 28. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.
jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elején igaz. Ha van pár év tapasztalatot mondjuk autószerelőként, ácsként, akkor biztos többet tudsz keresni még jóval kisebb nyelvtudás nélkül is, mint a diplomás. De az idő előrehaladtával fordulni fog, ha normális diplomád van és szedel fel tudást. Viszont sok külföldi cég nem veszi figyelembe az itthoni tapasztalatott vagy csak kis mértékben.
jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó szakmával otthon is többet keresel.
jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem igaz. Az emberek azert tanulnak tobbet hogy jobban keressenek.

En szakmunkas vagyok kulfoldon es meg az atlag fizetest se eri el a jovedelmem.

jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanez a mítosz itthon is terjeng.

Legyél hidegburkoló és lekeresed a csillagokat is az égről.


Azonban a valóság távol van ettől. Sokan dolgoznak másnak és ugyan relative jó pénzt lehet kapni, a legtöbb zsebbe megy és úgy kereshetsz egy kicsit többet mint az átlagkereset.

Ha magadnak dologzol lehet jobb is, de minden eszközt be kell szerezned, képzéseket ki kell fizetned és társai ahhoz hogy hazavigyél mondjuk havi 600 ezret a kasszába.

Lehetsz vállalkozó akinek van csapata, de oda el is kell jutni, ami nem egy egyszerű út.


Ellenben egy mérnök lehet hogy alacsonyabb bérrel kezd, de a fizetését nem zsebbe kapja és anélkül hogy különösebben megeröltetné magát nőni fog a fizetése. Ha pedig manager lesz(ami sokkal könnyebb mint saját csapatot vállalkozásban vinni) akkor simán jobban keres.


Külföldön kevésbé mennek szürkén/feketén a dolgok de ott se kizárt és a fizetések hasonlóan változnak

jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Engem az alkalmazotti lét érdekelt. Vállalkozásban egyértelmű, hogy többet keres a szaki, mint az alkalmazott diplomás.

jan. 28. 17:16
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel a bohócsággal csak a tanulatlan prolik nyugtatgatják magukat, hogy bezzeg küffődőn ők keresnék a többet, nem a diplomások, csak ez a fránya ország ez kicseszett velük.
jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám közgazdászként helyezkedett el egy német cégnél, full home office, 2 hetente egyszer kirepül, utazást fizetik, de itthonról dolgozik. Kezdő bére volt 6000euro, azóta emeltek, de nem tudom most mennyi.
jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ausztriában nincs akkora különbség a fizetések között. Ha csak valaki nem valami top menedzser nem keres sokkal többet mint egy kétkezi melós alkalmazottként.
jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Hollandiában pl 2000€ a minimálbér, aminek a nettója kb 1800€.


Viszont fixen nem találsz albit 1000€ alatt. plusz rezsi meg egyebek, reálisan számolva elmegy rá 1500€-d, ha egyedül élsz. És még enned kell, biztosítás stb.

jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!