Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy külföldön többet...

Igaz, hogy külföldön többet lehet szakmunkásként keresni, mint sok diplomával?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy másik fórumon. Persze nem orvos vagy IT diploma esetében. Jogi diplomával alapból nehézkes kimenni, de mérnök, gazdász diplomával, amik elméletileg nem büfészakok. Kinek mi a tapasztalata? Én terveztem kimenni, felsőfokon beszélek angolul, németet 3 hónapja tanulom.
jan. 28. 15:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Ez soktényezős dolog. Itthon is úgy van, hogy egy szakmunkás bőven kereshet többet hiányszakmában egy diplomásnál. Nagyon nem mindegy, hogy milyen szakma, milyen diploma, mennyi tapasztalat. Alapvetően a munkaerőpiaci helyzettől függ. Ahol túlkínálat van a munkaerőből ott alacsonyabbak a bérek végzettségtől függetlenül, ahol meg munkaerőhiány ott magasabbak.
jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
#11 Az összes valamire való szakmunkásból hiány van. Az összes építőipari, autószerelő, hegesztő stb. Az legtöbb diplomásból meg sok van.
jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
Magyarországon is többet keresel beton lapátolással mint egy wcpapirral.
jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%

Kereslet kínálat volt mindig is. Régebben szarásig voltunk szakmunkásoknak és alig volt diplomás. Akkor a diplomások keresetek jól. Most fordítva. Alig van kőműves, ács, villanyszerelő, autószerelő, míg szarásig vagyunk ügyvédekkel, könyvelőkkek, mérnökökkel.


Ilyen egyszerű a képlet. Ha nem találsz senkit napi 40 ezer alatt ács mekkora, akkor muszáj leszel ennyit adni, vagy nem lesz kész a munka.


És ezt a szakik sokkal jobban tudják irányítani. Míg a diplomás nem fogja/tudja megtenni, hogy napi 40 alatt nem dolgozik, mert találnak helyette 20 másikat, aki igen.

jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Balázska, nagyon ráérsz ma?
jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#15 Biztos szabadnapos. Egy időre nagyon eltűnt, de most újra megjelent itt.
febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Miért vagyok Balázska?
febr. 3. 19:00
 18/21 anonim ***** válasza:
#15 Balázska nagyon eltűntél. Linkeltem neked a cikket és semmi? Hamarabb veszik el a te munkádat a külföldiek, mint az enyémet 😂. Nagy volt az arc, csak Balázskázás megy.
febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18 Te mit szeretnél? Lehet, hogy nem kéne ennyit drogoznod; össze-vissza írkálsz itt. Milyen cikket linkeltél?
febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Egy másik kérdésnél. Oda is írt a 15-ös. Volt pár szóváltásunk, erre linkeltem neki és máig nem reagált rá.
febr. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!