Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki vállalkozásának 1...

Ha valaki vállalkozásának 1 napi keresete 2 millió forint akkor miért él szegénységben?

Figyelt kérdés
Nevelőapámnak van egy vállalkozása, egy éves bevétele 1 milliárd forint, utánanéztem az interneten a cégkivonatának. Kiszámoltam, az egy nap alatt 2 millió forint. Valaki egy hónap alatt sem keres ennyit, valaki csak havi 500 ezerből, 1 millióból normálisan képes élni. Én értem, hogy kell adót fizetni, rengeteget, és ráadásul még az alkalmazottakat is kell fizetni és fenn kell tartani a vállalkozást meg vásárolni kell a vállalatnak árukat amiket tovább kell értékesíteni és erre elmegy egy csomó pénz, és nem ő magánszemélyként keres napi 2 milliót hanem a vállalata de ezt akkor sem értem. Egy vezérigazgató olyan kevés pénzt keres egy jól működő vállalkozással? És akkor azok akiknek sokkal kevesebb mint évi egymilliárd a vállalkozásuk keresete azok meg sem tudnak élni? A nevelőapámmal oriási szegénységben élünk egy vidéki telken, nincs is normális házunk, konténerház van letéve a telekre, kajára is alig van pénz, napi egyszer eszünk vagy még sokszor annyit sem. Akkor ezt nem értem. Hogy lehetséges ez? Miért ilyen nehéz megélni? Egy vezérigazgató abból a napi céges 2 millióból mennyit kap? Egy büdös forintot sem? Az összes pénz adóra, alkalmazottak fizetésére és a cég fenntartására megy el? Miért ilyen nehéz az élet?

jan. 30. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Honnan tudjuk, hogy a te neveloapad miert el szegenysegben? Miert minket kerdezel es nem ot?
jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

A bevétel nem sokat mond…

Ha 1,2 milliárdért szerez be árut és azt sikerül 1 milliárdért eladni, akkor hiába az 1 milliárd bevétel, mert 200 milliós vesztesége van mielőtt adózik és béreket, kamatokat fizet…

jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy napi 2 millió bevétel van, de 1,95 millió kiadás. Erre nem gondoltál?
jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jaa, köszi! Akkor így mostmár értem!
jan. 30. 23:24
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

"egy éves bevétele 1 milliárd forint, utánanéztem az interneten a cégkivonatának. Kiszámoltam, az egy nap alatt 2 millió forint."

1 000 000 000 Ft egy évre.

Az havi 83 333 333 Ft.

Az még több is, mint napi 2 M.

De nem a bevétel számít, nem a forgalom számít, hanem a nyereség.

Tőle tudhatod meg a részleteket.

jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész nekem nem világos. Miért is éltek mélyszegénységben? Ami nyilván nem is igazi mélyszegénység, de ezek szerint nagyon keveset költötök megélhetésre. De nem értem miért? Valóban ő a tulajdonosa a cégnek? Vagy "csak" vezérigazgatója? Régen így éltek már, vagy csak az utóbbi időben? Miért tartaná fenn a céget a nevelőapád, ha annyira veszteséges lenne? A cégadatokból nem láttad, hogy mennyi a cége adózás utáni eredménye? Mert az számít igazán. Nincs ingatlan az ő nevén? Cégvezető tulajdonosként

van autója? Valahogy nem értem ezt az egészet. El is adhatná a cégét. Még alkalmazottként is jobb életkörülményeket kellene tudnia biztosítania. Biztos, hogy az ő cége adatait nézted?

jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vele élsz eletvitel szerűen, akkor miért nem őt kérdezed erről?
jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Valóban ő a tulajdonosa a cégnek?"

Igen, ő is alapította még nagyon régen, több mint 20 éve! Alapító, tulajdonos és vezérigazgató.

"Régen így éltek már, vagy csak az utóbbi időben?"

Azt nem tudom pontosan, hogy a nevelőapám eddig, hogy élt, 13 éves koromban jött össze az anyámmal, most 17 vagyok. Anyám is mélyszegénységben él, úgy nőttem fel kiskorom óta, néhány éve elköltöztünk anyámmal abból a lepukkant, ócska házból ahol eddig voltunk mert anyám összeköltözött a nevelőapámmal, a nevelőapámé az a telek ahova költöztünk és a konténerház az ő céges tulajdonában van.

"Miért tartaná fenn a céget a nevelőapád, ha annyira veszteséges lenne?"

Nem tudom. Több mint 20 éve üzemelteti a cégét, ő a tulajdonos, fent van a hivatalos céges weboldalán a neve és a fotója is, családi tulajdonban van a cég, az van kiírva a weboldalon, a gyerekei is tulajdonosok ha jól tudom, velük is már találkoztam. De nem értem én se, hogy hogy lehet az, hogy ennyire veszteséges a cég, külföldi beszállítói vannak, ezerszer járt már külföldön, nemrég Koreában is, ázsiai üzletemberekkel chatel, közbe meg tök csóró. Ez azért egy kicsit gyanús, nem? Rengetegszer nincs itt, sokszor napokig, elvileg külföldre utazik de anyám azt gyanítja, hogy hazudik és megcsalja őt. Nekem is eléggé zavaros ez az egész. Lehet, hogy össze vissza hazudozik mindenfélét. De egyébként a cége valóban létezik, fent van ceginformacio.hu-n is, ott szerepel a hivatalos céges weboldaljuk is és egyszer a nevelőapám elvitt minket a céges telephelyre, tehát létezik a cég. Egyébként a telephelyük egy ócska lepukkant környéken van Budapesten ahol szegények élnek (nem ott ahol lakunk a nevelőapámmal, az a telek vidéken van messzebb Budapesttől úgy 60km-re) és az épület is nagyon lepukkant, ócska, mindenhol szemét van szétszórva a céges telephelyen, valami borzalmas. Tényleg az a céges telephely, fent van a cégük címe az interneten és ki is van téve egy tábla a telephely előtt a céges logóval és cégnévvel.

"A cégadatokból nem láttad, hogy mennyi a cége adózás utáni eredménye?"

Azt nem tudom, hogy kell ingyenesen megnézni, le lehet tölteni ceginformacio.hu-ról részletesebb adatokat de az már fizetős, nekem meg egyáltalán nincs pénzem, kajára is alig tellik, nemhogy online fizetéses szarságokra.

"Nincs ingatlan az ő nevén?"

De igen, van, Budapesten! De ott már nem lakik mert vidékre költözött egy telekre egy céges tulajdonban lévő konténerházba. Szerintem a Budapesti házában a gyerekei laknak, ők már mind felnőttek, egyetemisták.

"van autója?"

Van, 3 is! Egyikkel utazik, az egy modern autó, másikkal meg szállít dolgokat, az egy fehér furgon szerűség. Nem tudom melyikből van kettő, személygépkocsiból vagy furgonból, én már utaztam vele mindegyik autójában csak nem emlékszem, hogy melyikből lehetett kettő, nem jól emlékszem, évekkel ezelőtt volt. Vagy az is lehet, hogy csak 2 autóját láttam, viszont az biztos, hogy 3 van neki mert mondta anyám, hogy annyi van. Meg anyámnak is van egy külön autója de ez itt most nem lényeges.

"El is adhatná a cégét."

Nem akarja eladni mert családi vállalkozás, a gyerekei a cég örökösei és emiatt ragaszkodik a cégéhez. Lehet tényleg nagyon veszteséges a cég és neki csak az fontos, hogy a gyerekei örököljék a cégét. Lehet emiatt van ez az egész.

"Még alkalmazottként is jobb életkörülményeket kellene tudnia biztosítania."

Szerintem akkor az alkalmazottak fizetésére megy el minden pénze, nem tudom.

"Biztos, hogy az ő cége adatait nézted?"

Igen, ez 1000%-ig biztos! Még kis ajándéktárgyai is vannak céges logóval, cégnévvel, hogy tudja szponzorálni a cégét, énis kaptam párat csak úgy ajándékba. Meg voltam a céges telephelyen, oda is ki van írva egy táblára a cégnév meg a logó is. És a céges weboldalán az ő fotója és neve van mint tulajdonos és vezérigazgató és a ceginformacio.hu-n is ott szerepel a hivatalos céges weboldal, nincs is más cég Magyarországon ilyen névvel, csak az ő vállalkozása.

"Vele élsz eletvitel szerűen, akkor miért nem őt kérdezed erről?"

Már kérdeztem de nem akarja megmondani! Anyám annyit mondott, hogy adóra megy el minden pénze.

jan. 31. 09:15
 9/19 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy kell adót fizetni, rengeteget, és ráadásul még az alkalmazottakat is kell fizetni és fenn kell tartani a vállalkozást meg vásárolni kell a vállalatnak árukat amiket tovább kell értékesíteni és erre elmegy egy csomó pénz, és nem ő magánszemélyként keres napi 2 milliót hanem a vállalata


Megválaszoltad gyakorlatilag az első mondatban a kérdést. Mi a kérdés pontosan?

jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Mert nevelőapád csak egy stróman! Azaz kapott párszázezret, hogy írjon alá üres papírokat amelyekkel a nevére céget csináltak és gondolom pénzmosoda közpénzekkel! Jogilag elvben kikezdhetetlen a dolog, de a legnagyobb kockázatot nagyapád vállalja mert ő lesz majd "véletlen" baleset áldozata vagy orvosi műhibáé ha túl sokat tud, vagy ha nem vonul börtönbe amikor ítélet születik hanem elkezd kitálalni! Bár legtöbbször erre is odafigyelnek és több rétegen keresztül hajtatnak végre minden cselekményt hogy ne nagyon lehessen semmit bizonyítani!
jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!