Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki vállalkozásának 1...

Ha valaki vállalkozásának 1 napi keresete 2 millió forint akkor miért él szegénységben?

Figyelt kérdés
Nevelőapámnak van egy vállalkozása, egy éves bevétele 1 milliárd forint, utánanéztem az interneten a cégkivonatának. Kiszámoltam, az egy nap alatt 2 millió forint. Valaki egy hónap alatt sem keres ennyit, valaki csak havi 500 ezerből, 1 millióból normálisan képes élni. Én értem, hogy kell adót fizetni, rengeteget, és ráadásul még az alkalmazottakat is kell fizetni és fenn kell tartani a vállalkozást meg vásárolni kell a vállalatnak árukat amiket tovább kell értékesíteni és erre elmegy egy csomó pénz, és nem ő magánszemélyként keres napi 2 milliót hanem a vállalata de ezt akkor sem értem. Egy vezérigazgató olyan kevés pénzt keres egy jól működő vállalkozással? És akkor azok akiknek sokkal kevesebb mint évi egymilliárd a vállalkozásuk keresete azok meg sem tudnak élni? A nevelőapámmal oriási szegénységben élünk egy vidéki telken, nincs is normális házunk, konténerház van letéve a telekre, kajára is alig van pénz, napi egyszer eszünk vagy még sokszor annyit sem. Akkor ezt nem értem. Hogy lehetséges ez? Miért ilyen nehéz megélni? Egy vezérigazgató abból a napi céges 2 millióból mennyit kap? Egy büdös forintot sem? Az összes pénz adóra, alkalmazottak fizetésére és a cég fenntartására megy el? Miért ilyen nehéz az élet?

jan. 30. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A kérdező sajnos alapvető gazdasági trükköket és fogalmakat sem ért ezért nem érti a helyzetet sem amiben vannak!
jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Lehet hogy napi 2 millió forint a bevétele, de lehet hogy 2,2 millió a kiadása. Én is ismerek ilyet, egy zártkerti faházban lakik a cégtulajdonos, van egy csomó hitele, a cégnek is, alacsony profit.
jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ceginfon ahol lekerdezted a bevetelt ott van az adozas utani nyeresege azt kell megnezni, annak vedd a 60%-at, az oszlik meg a tulajdonosom kozott, ha kiveszik.

Amugy az 1 milliardos evea bevetellel meg epp hogy kilepett a mikrovallalkozas statuszbol a ceg.

jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"Én is ismerek ilyet, egy zártkerti faházban lakik a cégtulajdonos, van egy csomó hitele, a cégnek is, alacsony profit."

Ugyanez lehet nálunk is a helyzet, mi is zártkertben lakunk vidéken csak itt nem faház van hanem konténerház! Pontosan ugyanez! Egyébként lehet, hogy a nevelőapám felvesz egy csomó hitelt és amiatt van ez az egész, ennek nagy a valószínűsége.

jan. 31. 14:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Mielőtt vagdalkoztok itt különböző elképzelésekkel, tisztában kéne lenni legalább egy kicsit a nagy magyar adórendszerrel és jogszabályaival.

-van egy telephely (ingatlan) ami valószínűleg még Budapest leglepukkantabb rozsdaövezetében is pár száz milliós értéket képvisel. Ha ez mondjuk megvette húsz éve akkor a könyvelésében még nem számolta el a vásárláskori kiadás felét sem mivel évente 2% vehető figyelembe (ha csak azóta nem változott).

-megtermelt egymilliárd bevételt de lehet hogy a költségei ezt meghaladták (nem lehetetlen mivel velem is ez történt) mivel az elmúlt években az árak (tehát a kiadások is) jelentősen megnövekedtek de a bevételt nem sikerült reálisan emelni.

-ha mégis megtermelte a NAV által elvárt 3% nyereséget az ekkora bevétel esetén 30 millió nyereséget jelent ami még mindig nem a nevelőapádé hanem a cégé amely kifizeti majd a nyereségadót. És ha ezt a nevelőapád el is szeretné költeni magáncélra akkor ki veheti bérként vagy osztalékként. Majd a könyvelője megmondja melyikkel jár jobban de bér esetén meg kell fizetni a járulékokat és adókat míg osztalékként "csak" az osztalékadót.

-ezenkívül vannak olyan költségek amik havi kiadások (lizing) de csak egy részük csökkenti az adóalapot. Mondjuk vesznek egy 50 milliós gépet lizingre annak csak évente a 20% tudják leírni költségként mivel öt év alatt lehet amortizálni. 50 misi a gép + 10 misi kamat=60 misi / öt évre az az hatvan hónapra lizingelve fizetsz havi egymilliót ami évi 12 millió de csak 10 milliót tudsz elszámolni mivel 20% ként tudod amortizálni.

És még van pár hasonló nyalánkság az adórendszerünkben ami nem teszi egyértelművé hogy a milliárdos mitől csóró.

jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az elektronikus beszámoló portálon ingyenesen meg tudod nézni a cég adózott eredményét is. De a kiegészítő mellékletben más dolgok is megtudhatóak a cégről. [link]
jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8: Kettős, többes életet él, bűnöző. Nem laknék olyannal, aki titkolózik, mert engem is lelőhetnek.
jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az adózott nyereséget kell nézni.
jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Az elektronikus beszámoló portálon ingyenesen meg tudod nézni a cég adózott eredményét is."

Ezt írja az oldal amit belinkeltél ahova beírtam a céget:

"2022 december 31. éves mérlege az alábbiak szerint kerül megállapításra:

Mérleg főösszeg: 1,179,519,117

Adózott eredmény: 90,550,837

Jóváhagyott osztalék: 25.000.000

Ebből: 25.000.000

Az adózott eredmény 2023-ban eredménytartalékot képez."

febr. 1. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!