Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek alapján milyen karrier,...

Ezek alapján milyen karrier, pálya ami lehetséges és nem is éheshalós?

Figyelt kérdés

Amiből nem vagyok jó:

-matek

-informatika (excel a hálalom, nem tudom miért szeretik, én nem ilyen vagyok)

-analitikus, rendszerben való gondolkodás

-logika se nagyon

-politikai dolgokat nem értem, nem is érzek késztetést hogy megértsem

-kommunikáció és emberi kontakt (sok rossz tapasztalat miatt, valahogy nem kedvelem az embereket, tudom vannak kedves jó emberek, de nagyon kevesen, a világban mindig a szemetek, gonoszak, simlisek, pszichopaták aratnak győzelmet mindenhol)


Amiből jó vagyok:

-alkotás, kézműves bármi (rajz, festés stb.)

-írói véna

-van szépérzékem, művész vénám

-magyar, töri, idegen nyelveket szeretem

-alapvetően elég érző lélek vagyok, mondhatjuk hogy hiper érzékeny személyiség (az emberekkel ezért is van gondom, az állatokat és gyerekeket jobban szeretem, mert ők még tiszta és jó lelkűek)


Semleges dolgok (sose mélyedtem igazán bele, de nem hiszem hogy gondot okoznának):

-természettudományok

-hétköznapi dolgok (főzés, sütés, házvezetés) azonban nem leszek séf és takarítani se akarok, mint karrier

-tetszenek ezek a mostani újhullámok (mentes, vegán, fenntartható stb. dolgok minden téren, pl. Múltkor néztem hogyan lehet testvajat készíteni házilag, ami nincs tele mindenféle kàros anyaggal)



Fontos számomra, hogy azért keressek is pénzt. Vegetálásból senki nem él meg.

Egyszerűen nem találom az utam.

Amiből jó vagyok, azok nem fizetnek semmit.


Amiből meg nem, persze hogy azok a szakmák a kelendőek, mint a különböző mérnökök, informatikusok.


Tudni kell rólam, hogy van már egy szakmám, közgazdasági irány, lövésem sincs miért tanultam ezt. Gondolom azt hittem, majd ez milyen jó meg piacképes. A f@szt. Utálom, jelenleg csak vegetálok a pénzkeresés miatt a munkahelyen, de nem akarom így lehúzni a következő 40-50 évemet.

Úgy érzem velem jól kib@szott az élet ezekkel a képességekkel, amiket kaptam, avagy nem kaptam.



jan. 31. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Az hogy a reálos tárgyak nem mennek az egy dolog, viszont kommunikáció minden területen fontos, ha ténylegesen előre akarsz lépni akkor bizony erőt kell venned magadon.


Irás/művészi dolog szép és jó de a valóságban nehéz vele megélni.


Szakmát választhatsz esetleg, fodrász mondjuk kreatív és jól fizet. Esetleg festő, burkoló és társai ami főleg ha megvan az ügyfélköröd és magadnak dolgozol akkor jól tud fizetni.


Marketing ahol ugyan nehezebb bejutni de ha bent vagy akkor egészen jól lehet vele keresni.

jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezek màr eszembe jutottak, de nem érdekelnek sajnos. Nem tudom, olyan elb@szott vagyok.
jan. 31. 22:54
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Lehet csak munkahelyet kellene váltanod és elmenni egy pszichológushoz, mert emberek mindenhol vannak.


Nem igazán úszod meg a kommunikációt, de mindig vannak jobb pozik, amikben keveset kell beszélni egy-egy szakmán belül is.


Belsőépítészet, fotózás, nyitni egy virágboltot, esküvői dekoráció, web designer, tolmács/fordító, (bár a deepl mellett nem tudom ezek meddig léteznek), cég arculat tervező, idegenvezető/utazástervező, ami eszembe jut.

jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Hát ezekkel csak éhendöglő munkákat fogsz betölteni vagy még azt se.


Ha csaj vagy akkor marad az onlyfans


Ha csávó akkor Irány a sereg! [link]

febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hát nem mondod? Szerinted miért írtam? Jesszus. Na igen, a te fajtád kikészít például minden egyes nap.
febr. 1. 04:44
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
4 Ha a te fiad/lányod lenne is ezt mondanád/vagy mondtad neki. Akkor sajnálatom őket.
febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Ki kell fogni egy gazdag férjet és háztartásbelivé válni.
febr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Most csak egy dolgot emelnék ki, mert egyébként nekem is közgazdasági (az eredeti) végzettségem, nagy karrierváltó vagyok és sok mindenben magamra ismertem: "tetszenek ezek a mostani újhullámok (mentes, vegán, fenntartható stb. dolgok minden téren, pl. Múltkor néztem hogyan lehet testvajat készíteni házilag, ami nincs tele mindenféle kàros anyaggal)" - szerintem itt is akkor tudsz előre jutni ha a száraz, szakmai részét is megpróbálod megérteni, beleásni magad. Ne félj tőle! Azt nem mondom, hogy végezz el egy élelmiszermérnök szakot, mert aránytalanul nagy erőfeszítés és rengeteg haszontalan tudás is lenne a te esetedben. De az biztos, hogy bármilyen tanácsadóként vagy akár termelőként akkor tudsz sikereket elérni ha valóban értesz hozzá.

Az analitikus dolgokról még annyit, hogy én is csak akkor jöttem rá, hogy voltaképpen szeretem az ilyen dolgokat, amikor lett egy olyan munkahelyem, ami erre valóban alkalmas volt.

A művészi hajlam szép dolog, nem szabad elvesztegetni, de légvárakat is kár rá építeni. Valahogyan integrálni kell egy működőképes tervbe.

Menj el karriertanácsadásra vagy egy coach-hoz vagy mindkettőre, és megtalálod te is ezt az utat. Nem lesz egyszerű, és gyors sem. Az hogy ezeket a kérdéseket megfogalmazod már nagyon jó.

febr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért a sors is kell! Ráadásul a hátulütője, hogy akkor a férjnek lesz kiszolgáktatva. Nem jó senkitől se függeni! Bár sokan a szegény legénynek is rabszolgájává válnak. Karakter kétdése. Erős embernek ez nem opció.
febr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A helyedben valami nyelvet tanulnék az egyetemen pl keleti nyelvek és kultúrák kínai vagy japán mert ezek mellé szoktak felvenni minor kiegészítő alapszakokat pluszba ami a gazdasági, de neked már abból van tapasztalatod.
febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!