Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A daruzás tényleg ennyire...

A daruzás tényleg ennyire buli szakma lenne, mint ahogy a videóban látszik?

Figyelt kérdés

[link]


Milyen képességek kellenek ehhez? Látszólag a világ legnyugodtabb szakmája, tökéletes introvertáltaknak, akik nem szeretik az irodai közösség feszélyező légkörét illetve nem szeretnek mások előtt szerepelni.



febr. 1. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl bonyolult, előre-hátra, jobbra-balra, föl-le. Egy toronydaru-kezelő a legtöbbször nem is látja mit csinál, rádión kapja az utasítást. Nyilván nem lehetsz tériszonyos, epilepsziás vagy ilyesmi.
febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyapám darus volt Németországban, azt nem tudom mennyire lehet bonyolult, de én pl meghalnék olyan magasban, szóval nekem biztos nem lenne egy nyugodt szakma, ráadásul én elég álmodozó típus vagyok, könnyen elszaladoznak a gondolataim, azért azoknak meg oda kell figyelni, még akkor is, ha rádión kapják az utasításokat.
febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kérdezem: ilyen üvegablakban miért okozna gondot a tériszony? Azért eléggé védett és szeparált egy kabin.
febr. 1. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Egy tériszonyban szenvedő nem csak akkor fél a mélységtől, ha valós esélye van, hogy leesik a mélybe, elég a látvány. Pár mm üveg ezen nem segít.
febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tudok a szakmáról azért nem ennyire fényes.

Egyrészt nem egyszerű betörni a területre mert limitált számú darusra van szükség.

Másrészt kb egyedül dolgozol egész nap, nem fogsz lelétrázni azért hogy egyél vagy hogy pisilj. A kabinban nem nagyon tudsz mozogni, szval 8 órán át kb be vagy zárva.


Tériszonyról:

A széllökéseket ugyan úgy érzed és jópár centit ki tud lengeni egy daru. Ahogy mozgatsz dolgokat, azt a kabinban is érezni fogod.

A darus egy létrán jut fel a kabinba, ha megcsúszol akkor simán eshetsz pár emeletet.

Vannak esetek mikor ki kell menned a daru végére megigazítani dolgokat, azért 20+ méterre a semmi fölött szélben sétálgatni nem mindenkinek való.

febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben semmilyen bulit nem látok, de nyilván emberfüggő. Dolgoztam kivitelezésben, sosem irigyeltem a darusokat. :) Reggel felmászik a toronyba (ami részemről már alapból köszi) és 6-8-10 óra múlva lemászik.

Bizonyos időjárási körülmények között nem is dolgozhatnak, pl. viharban, vagy szeles időben le kell jönniük.

Jól keresnek, de nagyon erősen bírni kell a monotonitást, mert az, hogy kvázi órákat is ülhetsz egyhelyben úgy, hogy nem történik semmi, annyira nem buli azért.

Amit a képen látsz, az pedig valami menő darukabin, kishazánkban közel sem ez az átlag színvonal. :)

febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!