Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné elvégeznem egy villamo...

Megérné elvégeznem egy villamosmérnöki BSc képzést 3. diplomának?

Figyelt kérdés

Van két diplomám: Közgazdász BSc és Műszaki menedzser MSc.

10 éve minőségügyi folyamatmérnök vagyok egy elektronikai multinál.

SMT gyártásban szereztem rengeteg tapasztalatot az évek alatt.

Pl. selejt csökkentés, stencil design módosítás forraszhiány miatt, nozzle méret módosítás elmozdult alkatrészek miatt, stb.

Szakmailag szeretnék még tovább fejlődni, viszont nem tudom, hogy egy villamosmérnöki képzés mennyit segítene ebben (Óbudai Egyetem vgay SZE Győr). Nézegettem a tanterveket, de rengeteg töltelék tárgy van, 3-4 elektronikával kapcsolatos tárgy van csak.


Elérhető lenne több fizetés és nagyobb szakmai tapasztalat egy villamosmérnöki diplomával?


febr. 4. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

10 év tapasztalattal senkit nem érdekel, hogy milyen diplomád van.

A BSc-vel nem sokra mész szakmailag szerintem.

febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem minimális előny lenne magának diplomának.


[link]


Valami ilyen mscét talán tudnál használni. De biztos rengeteg anyagot tudsz simán magadnak is keresni.


Több fizetést a legnayobb eséllyel nyelv tanulással, és munkahelyváltással külföldi céghez tudsz elérni.

febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

1: "A BSc-vel nem sokra mész szakmailag szerintem."

A villamosmérnöki képzés lényegi része bizony lemegy már a BSc-n (BME-n legalábbis így van).

febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem posztgraduális képzéseket is érdemes lehet nézni, akár külföldön levelezőn vagy online, ha lehet.
febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Inkabb proginfora mennek, hogy ne csak bufeszakos diplomaim legyenek ven fejjel.
febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Sztem előnyös lenne, legalábbis hatrany nem volna az tuti. Most itt vagy már 10 éve, ennél a cégnél amilyen pozícióban vagy valószínűleg ahhoz van elef elektronikai tudásod hogy betöltsd. De nem vagyok benne biztos, hogy ha vmi ok folytán ( lehet céges gond , magánéleti stb vagy csak random költözés is ) munkahelyet kellene váltani nem lenne-e hátrányos a villamosmernoki diploma hiánya hasonló területen új cégnél. Még egy 40 éves embernek is hatra van 25 ev munka, de sztem addigra már több is lesz a nyugdijkorhatar. Hosszu távon gondolkodva sztem előnyös az a papír...
febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Plane, hogy igazából nem is menedzseri , gazdasági irányban dolgoztál eddig hanem műszaki, mérnöki területen van tapasztalatod szakiranyu papir nélkül.
febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
47%
Dehogy. Minek...? A fizetést nem a papírért adják.
febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nálunk a közösképviselő is villamosmérnök...
febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azert egy villamosmernoki karon nemcsak 3-4 elektromossaggal kapcsolatos targy van. Villanytan 1-2, elektronika 1-2, automatika 1-2, energetika 1-2, hiradastechnika 1-2, digitalis technika 1-2 (ennek is a ~fele mondhatni elektronika), elektronikai technologia, muszaki rajz, merestechnika 1-2. Majd szakiranytol fuggoen vill energia rendszerek, tularamvedelem, szigetelestechnika, teljesitmenyelektronika, villamos gepek, automatizalt gyartorendszerek, beagyazott rendszerek, mikroelektronika, stb. Szarasig nyomjak beled a kulinbozo elektromos rendszerek alapjait, az eromuvektol kezdve az erositokon at a mikroprocesszorig mindent tanitanak.


Szubjektiv velemeny, de aki ezeket egy osszefuggo rendszerben nem tanulja meg legalabb erintolegesen, az soha sem lesz vilamosipari szakember. Max. egy szerelo vagy excelmernok. Ha van ra kapacitasod, kevesebb nem leszel tole.

febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!