Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A meghirdetett állások mekkora...

A meghirdetett állások mekkora része lehet már előre eldöntve?

Figyelt kérdés
Amikor már eleve megvan az ember akit felvesznek, mégis meghirdetik, de az egész csak színjáték. Egyáltalán miért csinálják ezt?
febr. 7. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát hogy mekkora része az, azt szerintem senki nem fogja tudni megmondani pontosan, de azért szerintem nem olyan rossz a helyzet. A közszférában talán több ilyen van, ott törvényi előírás hogy meg kell hirdetni, hiába van már meg hogy kinek az ismerősét veszik fel.

Van olyan is, hogy ugyan épp nincs üresedés, de nem veszik le a hirdetést, mert lehet, hogy pár hónap múlva kelleni fog ember, és akkor már tudnak is válogatni több tucat önéletrajz közül.

Illetve az is elképzelhető, hogy valójában nem is keresnek embert, csak amolyan felmérést készítenek, hogy egy adott pozícióra milyen végzettségű, tapasztalatú emberek jelentkeznek mekkora bérigénnyel.

febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
A meghirdetett állások 23.67%-a lehet már előre eldöntve.
febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez elég ritka csak bazinagy a túljelentkezés valószínű vannak gyakorló hr esek is a csapatban és nyilván meg van szabva hogy kit keresnek, de előre nincs eldöntve csupán nincsen második meg harmadik negyedik nyertes.. Valószínűleg vannak statisztikai jellegű kérdéseik is.
febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Nameg azt se felejtsd el, hogy az éves bérköltségvetés tervezési időszakában vannak a létszám feltöltések amikor azért kell a max létszám hogy jövőre ne csökkenjen a bérekre fordítható keretösszeg.. Aztán ha megvan a vezetői határozat próbaidő után off az újaknak..
febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!