Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol helyezkedtetek el matemati...

Hol helyezkedtetek el matematikusként?

Figyelt kérdés
Akik matek szakon végeztek de nem folytattak mondjuk doktori tanulmányokat és nem a klasszikus értelemben vett kutatásban helyezkedtek el matematikusként, azok milyen cégeknél helyezkedtek el? Szeretitek? Hallottam hogy e mellé mindenképp kell mesterképzés is, bsc-vel nehéz vele elhelyezkedni, és akkor inkább egy pénzügyes diploma jobban megéri.

febr. 7. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Biostatisztikusként a Richternél most van egy állásajánlat 1-3 év tapasztalatal (tehát akár gyakornoki év után is lehet jönni)


[link]


[link]

febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Fizikus vagyok, az nem tudom szamit e.

Szoftverfejlesztokent dolgozom eppen.

febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Matek BSc-t végeztem, mást nem. Data Scientistként dolgozom, multinál.

Volt szaktársaim egy része hasonlóan csinálta, mint én, van aki pénzügyi területen van, elemző vagy hasonló. A többen mentek tovább mesterre, de közülük mindenki megbánta :D

febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
IT Fejlesztokent dolgozok egy multinal
febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Pénztáros Lőlőnél.
febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Ez a matek, mint matematikus, most komolyan, mi a francra jó?


Lefogadom szoftverfejlesztésre nem olyan, mint a computer science.


Pénzügyre nem olyan jó, mint a pénzügy.


Szerintem az emberek 99% sohasem használja még azokat a marhaságokat sem, amiket középiskolában megkövetelnek.

febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Baluba ***** válasza:
86%

@6 ez eléggé melle ment.


Az ELTE matek mesteren van CS szakirány, ha nem csak használni akarod pl az adatstruktúrákat, hanem rendesen érteni is. Az igazán elit programozó helyeken gyakran a matematikus (vagy fizikus) diplomát preferálják a sokkal könnyebb, direkt programozásra építő szakok helyett.


Jelenleg Magyarországon a legerősebb pénzügyi képzés az ELTE-Corvinus közös BPM mester, amit leginkább matek alapszakrol érkezők végeznek el, a pénzügyes alapszakosok meg szenvednek vele.

febr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
World Quantnál helyezkedtem el Data Scientistként
febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Data Science területen előnyben vannak a matekosok. Webfejlesztésben nem. Pénzügyben sem minden területen vannak előnyben, de sokban igen.

Sokkal könnyebb elhelyezkedni, és sokkal magasabb a bérezés is.

febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Taníthatsz vele jó pénzért.
febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!