Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol helyezkedtetek el matemati...

Hol helyezkedtetek el matematikusként?

Figyelt kérdés
Akik matek szakon végeztek de nem folytattak mondjuk doktori tanulmányokat és nem a klasszikus értelemben vett kutatásban helyezkedtek el matematikusként, azok milyen cégeknél helyezkedtek el? Szeretitek? Hallottam hogy e mellé mindenképp kell mesterképzés is, bsc-vel nehéz vele elhelyezkedni, és akkor inkább egy pénzügyes diploma jobban megéri.

febr. 7. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismerek, mind a versenyszférából:

- data analyst / data scientist

- IT fejlesztő, IT analyst különösen adattárház területen, de nem csak ott

- banknál kockázatmenedzsment, riporting területen szakértő


IT területen nem tudom, kit érdekel a dilpoma, ha ebben akarsz dolgozni és még egyetemen vagy, szerezz egy gyakornoki pozit legkésőbb (!) egy évvel dilpoma előtt. Diploma után már nehezebb megengedned magadnak az alacsony béres pályakezdést, de ha gyakornokként már szereztél tapasztalatot, az erősebb érv egy normális pozira, mint a plusz diploma, ami nem-gyakorlati tudásod szaporítja (ez is jó), de a tudás alkalmazása kell a cégeknek, szóval azt is gyakorolni kell, ha normális munkát és normális fizetést szeretnél.

Mellesleg ezek mind jól fizető szakmák, kincs leszel az álláspiacon a nyugati piacon bárhol. Beszélj angolul (is)!

febr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

"Szerintem az emberek 99% sohasem használja még azokat a marhaságokat sem, amiket középiskolában megkövetelnek."


A magadfajták azok, akik ácsként, kőművesként egy Pitagorasz tételt nem tudnak alkalmazni pl. anyagszükséglet kiszámolásakor, mértékegység átváltásokat elrontanak, stb.


Egy hitelfelvételnél, befektetésnél egy egyszerű kamatszámítást nem képesek elvégezni, ezért az b*ssza át őket, aki akarja.


De egyszerűbb fikázni azokat, akik vették a fáradtságot, hogy megtanulják a matekot az iskolában.

febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A matematikus mire jó? Még ilyen buta egy kérdést ... Máshogy tanít meg gondolkodni ahogy az olvasás is vagy a zenélés is!
ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az iskolában csak a matek egy morzsáját lehet megtanulni...Eléggé egyszerűsítve...
ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!