Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyek vannak...

Milyen munkahelyek vannak ezekkel a kritériumokkal?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemista vagyok, nem rég kezdtem a második munkahelyemen, de itt elfogott egy érzés ami az előző munkahelyemen is végig ott volt. Olyan képzésen vagyok ami kifejezetten ilyen multicégeknél jön jól és középiskolás korom óta az volt az elképzelésem, hogy egy multis környezetben építek egy jó karriert.

Na a véleményem gyökeresen megváltozott. Vidékről jövök (nem olyan messze Bp.-től) és habár nem vagyok egy lokálpatrióta gyerek mégsem mondanám, hogy jól érzem magam ebben a "belpesti" környezetben és légkörben. Nekem ez túl idegen. Alapvetően nem vagyok az nagyon szociális szuperjófej gyerek sem. Persze próbálok kedves lenni, én is szeretek beszélgetni, de egy ilyen 8-10 órás munkaidőben permanens szuperjókedvűnek láttatni magam egyszerűen kimerít. A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen középméretű vidéki városban (Én egy 17 000 fős városban lakom), milyen jó lehetőségei vannak az embernek egy diplomával kezében, illetve lehet remélni egy jobb bért ilyen környezetben (a jobb bér legyen mondjuk br. 700 000). Illetve egyáltalán valaki tudna mesélni milyen egy vidéki nagyobb cégnél dolgozni? Nem akarok naiv lenni, értem Én, hogy az élet ott sem fenékig tejfel, de kíváncsi vagyok azért van-e különbség mint mondjuk egy budapesti multinál dolgozni.(Mondjuk nem tartanak a meetingről is egy meetinget vagy ilyesmi).



febr. 10. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Te mit tudsz felmutatni(azon kívül,hogy "diploma"(de az is milyen?)?


Ezt a br. 700k-t mire akarod belőni?

febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy hogy mit tudok felmutatni? Nem írtam olyan nagyon specifikus munkakört amihez "felkéne mutatni valamit", nem azt írtam hogy valami jó projektmenedzser akarok lenni. Gazdaságinformatikán vagyok. Érteni kellene a kérdést.
febr. 10. 11:23
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Érteni kéne mire gondolt az első válaszoló. Bruttó 700 ezres kezdő fizuhoz azért fel kell tudni mutatni valamit még Budapesten is, azon kívül meg főleg.
febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Semmit sem írtál eddig a pontos végzettségről,tapasztalatról,nyelvtudásról,pozícióról,de mindegy is,mert innen látszik,hogy kb. nulla tapasztalatod van komolyabb tudást igénylő munkakörben.Szerintem örülj,ha felvesznek valami junior pozícióba,ahol tanulhatsz.Persze nem br. 700k-ra kellene belőnöd a fizetési igényed ilyen felfogással/tudással.
febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Egy diplomaval nem sokra mesz

Fejlessz soft skilleket,legyen felsofoku nyelvvizsgad vagy egy szakmakepes SZAKMAD

febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk,az sem árt,ha ért ahhoz,amit csinálni akar.
febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt, nem kell permanens jópofizni egész nap, dolgozni is lehet a munkahelyen...

Másrészt, ahogy írták, érteni is kell valamihez, hogy br. 700k-t pályakezdőként hozzádvágjanak.


#4,5 kb mindent leírt, amit tudnod kell

febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úristen...ezt jól elb*sztam. Nyilván nem kezdőként gondoltam a bruttó 700e-t. De azért a kérdésemre egy értelmest választ nem kaptam, tipikus gyakorikérdések nem is értem mi a f*sznak írtam ki.
febr. 11. 06:52
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs érdemi különbség. Ami van, az inkább gyomorforgató olykor. Egy budapesti multinál esélyes, hogy a tudásodért vesznek fel, hogy nemzetközi háttérrel és ezáltal kultúrával rendelkezik. Más a hétköznapi szellem, akár jobb az általános közhangulat, stb.

Vidéken kis cégeknél gyakoribb, hogy nem a tudásáért van ott az ember, hanem mert sógor-koma-jóbarát, totális hozzá nem értéssel, vezetői véna és továbbképzés nélkül. A közhangulat is lehet sz*rabb, mert a 17 ezres városban sokan dolgoznak valahol emberek azért, mert nincs hova érdemben váltani. Fásultak, elégedetlenek, de valahol dolgozni kell... hát ennyi.

Nem mondom, hogy ez nem működik vica-versa, de ez a jellemző.

febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm #9-es, ez egy jó válasz volt.
febr. 11. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!