Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet egy olyan munkaadova...

Torpekenguru kérdése:

Mit lehet egy olyan munkaadoval csinalni aki nem jelentett be es nem akarja a torvenyben eloirtakat kifizetni? (kijelentette hogy le..ja a munka törvénykönyvét szó szerint. Móresre akarom tanítani de nem veréssel,csak essen ki a pénz a zsebéből. M

Figyelt kérdés
Mindenre csak a kifogások kitalációk vannak. Sok emberrel művelte ezt.

#behajtás #Elmaradt munkabér
febr. 11. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi per, adóhatóságnál bejelentés (névtelen nincs)
febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudod ezt önhatalmúlag behajtani és nem is ajánlott..


Bizonyítékokat gyűjts, hogy munkát végezel vagy végeztél nála, és a többieket is kutasd fel akiket még átver vagy átvert.


Aztán munkaügyi hatóság -> feljelentés munkabér elmaradás miatt, majd tovább a bíróságra!


Minden apró részlet számít és ilyenkor ne foglalkozz a gdpr-el meg semmi mással, ha valaki jogsértés gyanújába kerül az felülírja úgyis az egészet amikor a hatóságnak bizonyíték kell!

(olyankor felmentenek a gdpr alól).

febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, de még a balhé meg a kitálalás előtt csekkolgattam be naponta töbször is a munkahelyemről videókon, meg fotóval stb-n, elérhetőségeket gyűjtöttem be, hivatalos naplókat stb-t fotóztam be amiket napi szinten kellett tölteni aláírásokkal nevekkel mindennel.


Amikor eljött az ideje, előszőr levezettem a "fizetni nem akarónak" a képletet, hogy mi fog történni.


Erre megfenyegetett, hogy polgári perre viszi meg feljelent gdpr megsértése stb miatt...


Következőleg küldtem neki egy bírósági iktatószámot, hogy az egész pakk a bíróságon van már és hiánypótlást kérnek / nem írtam pontos követelendő összeget bele/ (ilyenkor az van, ha nem teljesítem a hiánypótlást akkor az ügyet megszüntetik)


A simlis munkáltató, még AZNAP átutalta a pontos hiányzó összeget amivel tartozott.


A többit annyiban hagytam nem érekelt (kilépő papírok stb), de mehettem volna tovább is persze.

febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Siman bejeltest teszel a navnal, ok intezik
febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Navnál bejelentés. Ha itthon nem állnak ki magukért az emberek sose lesz változás.
febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a NAV az illetékes!!
febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én írtam egy szép hosszú azonnali felmondást, amiben felsoroltam minden szabálytalanságot, a törvényi paragrafusokkal alátámasztva. Feladtam ajánlva a főnöknek, két nap múlva felhívtak hogy mehetek a jussomért. Szó nélkül kifizették.
febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Siman bejeltest teszel a navnal, ok intezik"


NAV-nak ehhez semmi köze. Ez munkaügyi jellegű probléma, az illetékes hatóságot a kormányhivatalban találod -> munkaügyi felügyelőség/foglalkozás-felügyeleti hatóság.


Remélem, hogy nem több hónapja tudod, hogy feketén foglalkoztat...

febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 a bármi igaz a történetből, akkor erösen valoszinű hogy sose volt bejelentve.
febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es! Ez nem kizáró ok, hogy panaszt tegyen az illetékes hatóságnál a munkáltatóra.
febr. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!