Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy találom meg a munka...

Hogy találom meg a munka törvénykönyvében njt.hu oldalon a felmondási időre vonatkozó részt?

Figyelt kérdés

Munkavállalói felmondássom beadtam. Amiben leírtam, hogy 30 napos felmondási idővel szeretném megszüntetni a munkaviszonyom. Felettesem azt írta emailben, hogy nem tart igényt a felmondási időre, elengedi.


Én viszont le szeretném tölteni mivel később tudok csak munkába állni.


Itt az oldalon kaptam egy választ miszerint :

A felmondási időtől kizárólag a dolgozó saját, írásos kérésére tekinthet el a munkáltató"


Ezt a részt szeretném megtalálni a kérdésben feltett oldalon. Akár más hivatalos oldalon. Csak, hogy tudjak mire hivatkozni.



2022. dec. 10. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem tart igényt a munkavégzésedre, fizetnie még kell
2022. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Controll + F billentyú lenyomásával tudsz szövegrészletre keresni.


Vagy google: § felmondási idő

2022. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felmondtal, a felmondasi ido automatikus. Ő azonnali hatallyal nem szunteteheti meg a munkaviszonyod, max kozosen egyezhettek meg hogy a munkaviszony masnap megszunik. Igy a 30napot te vagy ledolgozod es kapsz bert, vagy felment a munkavegzes alol de kapsz bert. Ezt kell vele tisztazni.
2022. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az általad keresett szöveget így nem fogod megtalálni a törvényben. Ugyanis a törvény szövegezéséből, a felmondási időre vonatkozó szabályozásból lehet ezt egyértelműen levonni, kikövetkeztetni.


A felmondási idő, - ahogy előttem már írták - egy automatikus dolog, mert a törvény előírja. Nem dönthet saját hatáskörben erről egyik fél sem másképp.


"Amiben leírtam, hogy 30 napos felmondási idővel szeretném megszüntetni a munkaviszonyom. "

Ilyet teljesen felesleges beleírni, mert mint mondtam, nem Te vagy a másik fél mondja meg, hogy mi van a felmondási idővel, hanem a törvény írja elő. Azt pedig mindkét félnek be kell tartania.

Dolgozói felmondás esetén az MT szerint 30 nap a felmondási idő. Pont. Ha a munkáltató nem tart igényt a munkádra, akkor maximum felment a munkavégzés alól, de bérezés jár rá. Viszont a felmondási idő lejárta előtti időpontban Ő önkényesen nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat. Viszont ha Te írásban arra kéred, hogy a felmondási idő előtti X. Y. napon szüntesse meg a munkaviszonyodat, arra rábólinthat, ha valóban nincs szüksége a munkádra, mivel ilyenkor a felmondási idő tulajdonképpen őt védi. Ez egy egyezség lesz kettőtök részéről a felmondásodon belül.

De ha Te ilyet nem kérsz tőle, akkor ő nem szüntetheti meg előbb a munkaviszonyodat, mint ahogy a felmondási időd lejárna, hiába is szeretné.

2022. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!