Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miskolci Egyetem Programtervez...

Miskolci Egyetem Programtervező informatikus diplomával is el lehet majd később helyezkedni a szakmában?

Figyelt kérdés
Nem ér kevesebbet a diploma, mert vidéki' ? Esetleg Debrecen egyetem jobb választás lehet?

febr. 11. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy MIT, Caltech, UC Berkeley stb. sokat számít, de, hogy a noname magyar egyetemek közül melyiken szerezted a diplomádat, az a kutyát nem érdekli. Látják, hogy van egy BSc-d és kész.
febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Senkit nem izgat hol szerzed a diplomádat, van, releváns területen van és ennyi.


Sokkal többet ér az hogy szerezz mondjuk gyakornoki tapasztalatot és ne csak a minimum szakmai gyakod legyen meg.

febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Sokkal többet ér az hogy szerezz mondjuk gyakornoki tapasztalatot "

Ez a kulcsszó !


Mindenki tisztában van a magyar oktatás színvonalával.

Google a barátod, önképzés ! És dolgozz az egyetem mellett. Mutass fel olyan gyakorlati ismereteket amelyeket azonnal fel tud haszálni a munkáltatód.

Például a cégek 99 százalékát nem érdekli hogy ismered-e a parciális integrálást. De ha például profi vagy a PowerBI használatában akkor nagyobb esélyed van rá hogy felvegyenek.

febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Az it szektorban nem számít annyira, hogy hol szerezted a diplomádat azt nézik mit tudsz.


Max akkor nézik kicsit ha valami nagyon elit helyen végéztél(ELTE IK,OE NIK vagy BME VIK) vagy valami nagyon rossz hírű helyről van(Gábor Dénes egyetem vagy Wekerle főiskola például).

febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

"Max akkor nézik kicsit ha valami nagyon elit helyen végéztél(ELTE IK,OE NIK vagy BME VIK)"


A felsoroltak egyike sem elit hely, Magyarországon nincs ilyen.

febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A debrecenit jobbank tartom.
febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Tökmindegy, Magyarországon kb. sehol nem nézik, hogy melyik egyetemen végeztél, nemzetközi szinten meg 0 presztizsük van a magyar egyetemeknek.
febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Egy iparvállalatnak nincs szüksége elitekre. Az elit kilóg a sorból, unalmasnak találja egy termelő vállalatnál végzett munkát.

Az iparvállalatnak egy erős gyakorlati szakmai tudással rendelkező szakember kell.

febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha tökön akarod szúrni magad, akkor menj a Debrecenire. Sokkal nehezebb elvégezni és még szívatnak is, de a diploma nem ér többet.

Én pl a Nyíregyházira mentem inkább úgy, hogy amúgy Debrecenben élek és jó döntés volt. Nyíregyházán nem szívattak, a munka világában meg mindegy, honnan van a diploma, csak legyen.

febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!