Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Debrecen tényleg élhetetlen?

Debrecen tényleg élhetetlen?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.

A lakosság miből él, mit dolgoznak az emberek, mennyiért?

Akinek csak érettségije van szakma nélkül hová mehet?

Milyenek a mindennapjaik a 200-250et keresőknek?

Hová tűntek a hajléktalanok, mit tud csinálni aki beteg, nem végezhet fizikai munkát?

Hogyan változtak a fizetések a legalacsonyabb bérszektorban az emelések után?


febr. 11. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

"A lakosság miből él, mit dolgoznak az emberek, mennyiért?"


Most kezdjem el felsorolni mind a 200 000 lakosnak a munkakörét, beosztását és a fizetését?

febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha élettörténeteket olvashatnék.

Vannak esetleg ezt a kérdéskört feltáró yt csatornák?

febr. 11. 18:51
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Debrecen csak egy város a sok ezerből.
febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Élhető város, én kifejezetten szeretek itt élni. A fizetések szerintem nagyjából ott vannak ahol az országos átlag, viszont az ingatlanárak, és az albérleti díjak az egekben... Ez az egyetlen negatívum szerintem.

Egyébként él a város, pezseg, nagyon is élhető.

febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Asszondják, Budapest után Debrecen a második főváros.

Gondolom nem véletlenül.

febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

@5


Így van, ez azt is jelenti egyben, hogy a második legkevésbé élhető város Debrecen.

febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Debreceniként válaszolok.


"A lakosság miből él, mit dolgoznak az emberek, mennyiért?"

Munkából. Sokféléből. Széles skálán mozognak a bérek. Én pl. szoftverfejlesztő vagyok, külföldre dolgozok, bőven 7 jegyű a nettóm.


"Akinek csak érettségije van szakma nélkül hová mehet?"

Pl szalag mellé valamelyik gyárba. NI pl.


"Milyenek a mindennapjaik a 200-250et keresőknek?"

Fogalmam sincs, ennyit utoljára 10 éve kerestem, akkor is nettóban.


"Hová tűntek a hajléktalanok, mit tud csinálni aki beteg, nem végezhet fizikai munkát?"

A hajléktalanok nem tűntek el, nálunk rendszeresen bejönnek a lépcsőházba és odasz*rnak.


"Hogyan változtak a fizetések a legalacsonyabb bérszektorban az emelések után?" Gőzöm sincs.


Egyébként Debrecen eléggé élhetetlen, de nem a bérek miatt, hanem mert:

- Kiírtották a fákat a belvárosból, nyáron egy forró betonrengeteg az egész, sehol egy talpalatnyi árnyék.

- A teljes belváros sétálóövezet. Ha bemégy a városba, parkolni lehetetlen.

- Közlekedni kínszenvedés, különösen mióta ezt a hülye egyirányúsítást megcsinálták, amit sikernek tituláltak, közben meg csak bosszúságot okoz. Reggel és délután dugó dugóhátán, mert kelet-nyugat irányba megy mindenki, de vacak az utcaszerkezet így nem lehet haladni.

- Nincsenek normális szabadidős helyek, ha kirándulni akarsz, muszáj 100+ km-t vezetned.

- Nincs normális kultúrális élet. Múzeumból kettő van, unalmasak, színházban kevés a jó műsor és alig kapsz jegyet.

- Ha mégis akad pár igazán jó hely a városban, azt előbb-utóbb kicsinálják. Pl. ott volt a teaház a Batthyány utcán, egyedi, hangulatos hely volt, de valakinek kellett a hely, tönkretették őket és van helyette egy ostoba, tucat tetoválószalon.

febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

A lakosság miből él, mit dolgoznak az emberek, mennyiért?

Kérdezd meg a polgármester, vagy az összes Debreceni lakost.


Akinek csak érettségije van szakma nélkül hová mehet?

Ahova felveszik.


Milyenek a mindennapjaik a 200-250et keresőknek?

Ha van sajátlakásuk, és nagyon össze húzzák a nadrágszíjat, elvegetálnak.


Hová tűntek a hajléktalanok, mit tud csinálni aki beteg, nem végezhet fizikai munkát?

No commnet.....


Hogyan változtak a fizetések a legalacsonyabb bérszektorban az emelések után?

Kérdezd meg a polgármestert.


Elég hülye kérdéseid vannak.....

febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

- A lakosság miből él, mit dolgoznak az emberek, mennyiért?

Mint bárhol máshol, talán több a szakmunkás, mint az irodai dolgozó.


- Akinek csak érettségije van szakma nélkül hová mehet?

Mehetsz áruházakba, gyárakba, gyorséttermekbe, vagy ami sikerül.


- Milyenek a mindennapjaik a 200-250et keresőknek?

Ha emellett még albérletet is fizetsz akkor nagyjából éhhalál közeli, ha van hol laknod akkor el lehet vegetálni belőle.


- Hová tűntek a hajléktalanok, mit tud csinálni aki beteg, nem végezhet fizikai munkát?

Tele van minden hajléktalanokkal, télen persze jobban elbújnak, de ahogy jön a jó idő ott fetrengnek az utcákon. Ha beteg vagy százalékold le magad és még vállalhatsz valamilyen egyszerű munkát is.


- Hogyan változtak a fizetések a legalacsonyabb bérszektorban az emelések után? 10%-ot emeltek a minimálbéren, nagyjából ennyit.

febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok, az utolsó kérdésre adott válaszom helyesbítem: 15% volt a minimálbér és 10% a bérminimum emelés. A tavalyi inflációt persze ez semennyire sem követi le.
febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!