Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyeneket meg lehet kérdezni...

Ilyeneket meg lehet kérdezni a recruitertől, vagy rossz pontokat szereznék?

Figyelt kérdés

IT terület, sok ajánlatot kapok, az egyik felkeltette az érdeklődésemet. Nem volt tervben a váltás, ezért csak olyan helyre mennék, ahol van lehetőség idővel külföldre menni. Elsőkörös beszélgetés alkalmával ilyet meg lehet kérdezni a recruitertől, hogy idővel lesz-e erre lehetőség? Vagy elvágnám magam, hogy még fel sem vettek, de már lelépnék onnan? A másik: még mielőtt elindulna a felvételi-interjú process, rákérdezhetek a juttatási csomagra és/vagy fizetési sávra? Viszonylag jó fizut kapok, és nem lenne kellemes végigszenvedi x kört, hogy utána kiderüljön, meg sem kapom a mostani fizetésemet ott..


Bónusz: ha úgy hív fel, hogy tegez engem, és képről nem tűnik idősnek, akkor én is tegezhetem, igaz? :D


febr. 23. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

"Nem volt tervben a váltás, ezért csak olyan helyre mennék, ahol van lehetőség idővel külföldre menni."


Nem ertem, IT teruleten barmikor van lehetoseg kulfoldre menni, tokmindegy hol dolgozol.

febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Kompenzációra kimondottan szokás rákérdezni a legelején, nyilván semmi értelme egymás idejét rabolni feleslegesen, ha nem egyeznek az igények.


Külföldre meg akkor mész, amikor akarsz, ahogy első írja, nem tudom mi köze ennek ahhoz, hogy Magyarországon hol dolgozol.

Jelentkezel külföldi céghez, felvesznek és mész, a komolyabb cégek még támogatják is a relokációt, fizetnek mindent, intézik a papírmunkát stb.

Én is pont most fogadtam el egy külföldi ajánlatot, áprilisban költözöm.

febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
USA-ba legfeljebb H-1B vízummal, amit nem nagyon szeretnek azért. Milliószor egyszerűbb, ha a munkahelyednek van irodája kint, és cégen belül kerülsz oda.
febr. 23. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Hogy érted, hogy milliószor egyszerűbb? Max annyival egyszerűbb, hogy (jó esetben) megúszod a H-1B lottery-t és kimehetsz L-1B-vel.
febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy alapesetben kevés amerikai cég vállalja be az ezzel való bajlódást.
febr. 23. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát attól függ, hogy mit értünk kevés alatt, most ugye több százezren dolgoznak H-1B vízummal több tízezer cégnél.
febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Persze, hogy érdemes rákérdezni a "relocation"-re, ez fontos szempont.!


Tegezés: ha nő a HR-es és Te férfi vagy és ő elflejti felajánlani a tegezést, akkor max. udvariasan kérdezd meg, hogy tegeződhetünk? Nyilván erre igent mond.

febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"A másik: még mielőtt elindulna a felvételi-interjú process, rákérdezhetek a juttatási csomagra és/vagy fizetési sávra?"


Miért mikor akarsz rákérdezni? Amikor megvoltál a kb 1 órás általános HR körrel, elb@sztál 3-4 órát a beadandó feladatra, szintén kb másfél órát a tech interjú részre, szintén x időt a management fordulóra és még pár órát a team fit részre aztán benyögik, hogy fele annyira sem gondoltak fizetésnek, mint az elképzelésed?

febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó interjú úgy néz ki, hogy legalább annyit kérdez a jelölt is, elvégre Te is ugyanúgy interjúztatod a céget, hogy megfelel-e neked.
febr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!