Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen új (rossz) munkahely...

Milyen új (rossz) munkahely az, ahol szombaton van állásinterjú, pénteken kell kezdeni és 217000 (tehát nem kerek összeg) a nettó kezdőfizetés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Párom március 1.-én, pénteken kezd új munkahelyen. Múlt héten szombatra akarták behívni állásinterjúra, csak családi programunk volt és áttetette hétfőre. Fel is vették és elsején - pénteken kezd. 217 ezer lesz a nettó kezdőfizetése - tehát nagyon nem kerek összeg. Nekem nagyon nem tetszik a hely és nem is szeretném, hogy itt dolgozzon akárcsak 1 napot is. A főnöke bunkó, már az interjún is beszólogatott a páromnak (mesélte) Amúgy 1 optika az említett munkahely

febr. 22. 22:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Hanyagolandó!
febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Mi?
febr. 22. 22:31
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy elsején kell kezdeni és hogy nem kerek a nettója, teljesen normális.

Az, hogy szombatra hívták be interjúra.. Lehet fura, de gondolom ez az optika szombaton is nyitva van és szombaton is kell majd dolgoznia a párodnak. Ha igen, és egyébként nem ragaszkodtam a szombathoz, hanem amikor szólt a párod, akkor átrakták héfőre, akkor itt sem látok semmi rendkívülit.

febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Hát én mondjuk erősen felhúznám a szemöldökömet ha valaki szombaton akarna interjúztatni.


A nettó fizetésnek miért kéne kereknek lenni? Elárulom nekem a bruttóm se kerek mert a cég éves összkompenzációban gondolkodik.


Az meg hogy mikor kezd a legtöbbször megegyezés kérdése ha ő márciusTÓL akart lenni akkor az bizony péntek lesz.

febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

217 ezer nettónak 326.315 forint a bruttója. Ez sem kerek. Az én fizetésem sem volt soha kerek szám.


Én a történetben semmi rendkívülit nem látok. Optika esetén még a szombati állásinterjút sem látom aggályosnak.

febr. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

326 000 Ft a garantált bérminimum, ennek a nettója 216 790 Ft, gondolom a párodnak is konkrétan ezt az összeget ajánlották meg.

Az, hogy nem "kerek" a fizetés semmit nem jelent. Nekem anno volt 195 ezer ft a fizetésem. 200-at kértem nem tudom mit számított az az 5 ezer ft nekik...

Aztán ezt felemelték 205 ezerre majd 230-ra. A 205 ezer is roppant érdekes és furcsa volt.

A szombati állásinterjú szerintem még jó is lehet, elvégre ha már meglévő munkahelyről akarsz távozni, egyszerűbb szombaton interjúra menni, mint hétköznap.

febr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 312220 forint a nettó fizetésem és keddi napon kezdtem. Múlt hónapban is kezdtek 1-jén kollégák, az csütörtök volt. Azt ugye tudod, hogy a munkáltató bruttó vért határoz meg, aminek a 66,5%-a nettó? Baromi kicsi az esélye, hogy ez pont kerek összeg legyen? Mi lenne a kerek egyenként, 220 ezer, vagy akkor már mindjárt 300?
febr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

Sose volt kerek fizetésem, így ez teljesen normális. Szombati interjú még előnyös is lehet, főleg ha valaki hétköznap dolgozik és nincs ideje napközben interjúra járni.


"nem is szeretném, hogy itt dolgozzon "

Ő szeretné? Miért jelentkezett a pozícióra? Hogyha van számára jobb lehetőség én se vállalnám.

febr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%
Tetszik vagy nemtetszik de a párod minimálbéres állást kapott.
febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Na akkor:


#3 igen szombaton is nyitva van és 2 hetente szombaton is kell majd dolgoznia. De akkor se normális dolog hétvégére tenni állásinterjút!


#4 nem márciustól akar lenni a párom. Neki teljesen mind1. Ő már a héten is tudott volna kezdeni. Nem Ő miatta kezd jövő7 pénteken. És a bruttó fizetés nem is mondták neki. Csak a nettót.


#5

febr. 23. 07:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!