Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon van esély rá hogy most...

Andrea M. kérdése:

Vajon van esély rá hogy most mielőtt aláírok az új munkahelyen, kialkudjak egy jobb fizut?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen leépítették az egész csapatomat, elküldtek 10 embert. Aláirattak velünk egy felmondási szerződést, 2 havi fizu végkielégítés fejében. Az én esetemben annyi különbséggel hogy ajánltak egy másik állást a tulajdonos egyik másik cégénél. Szóval választhatok hogy végkielégítést vagy a másik állást szeretném, azt mondták ugyanannyi fizetésért, mint eddig amit kaptam.

Nekem tetszene a másik állás, viszont már tavaly fizetésemelést kértem itt, aminek csak egy töredékét adták meg.

Vajon van esély rá hogy most mielőtt aláírok az új helyen, kialkudjak egy jobb fizut, mert ugyanaz a tulaj, de megiscsak masik ceg, masik HR..



febr. 27. 06:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérsz emelést, sosem tudod meg...
febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Most akarják elérni, hogy lemondj a végkielégítésről egy számonkérhetetlen szóbeli ígéret ellenébe. Butos, hogy semmiféle fizetésemelésre nem számíthatsz tőlük, de szerintem munkára sem. Ha tisztességesek lennének, akkor kifizetnék a végkielégítést, majd a a tulajdonos mondaná, hogy örömmel várja a jelentkezésed a másik cégénél és ennyi.

Ez a jelenlegi egy számodra teljesen előnytelen alku. Valószínűleg fel sem venne a másik helyre vagy ha igen, akkor próbaidő alatt simán ki is rúgna. Megteheti. Aztán bottal üthetnéd a munkát, ami miatt lemondtál a végkielégítésről. Ne hagyd magad hülyére venni.

febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

1. A végkielégítéses szerzödés elvileg ott van fix, csak alá kell írnod - ezt nem veszítheted el.

2. A másik hellyel kapcsolatban megpróbálhatsz magasabb fizetést kérni, ha netán belemennek, akkor viszont írásban kérd a beleegyezést, egyébként a végén két szék közt találod magad.

febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát így olvasva, szerintem van ott akkora mutyi, hogy esélytelen
febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elfogadnám a végkielégítést és keresnék egy normális céget.
febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Siman
febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Egyertelmuen a vegkielegitest valasztanam, utana tanulnek valami hasznosat IT teruleten a helyedben, hogy kitorjek a nyomorbol es ertelmet kapjon a munkam. De te tudod...
febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

7, sehol nincs irva, hogy nem IT…


(Amugymeg ami nem IT, az nem feltetlenul nyomor, masok is keresnek jol…)

febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sokat nem veszetesz kérdezd meg.Ha nem adnak még mindig meggondolhstod.
febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom te se valami értelmiségi munkakörben dolgozhatsz. Gondolkodj már kicsit, a goré megszánt téged, hogy kirúgás helyett felajánl neked egy másik állást, te meg erre úgy válaszolsz, hogy még több pénzt kérnél lmao. Úgy ki fog b*szni mint macskát szarni tesó, és mellesleg jogosan...
febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!