Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy egy egyetemi...

Az igaz, hogy egy egyetemi adjunktus fizetése ugyanannyi mint egy takarítónőjé?

Figyelt kérdés
ATV ma ezen sopánkodik.
febr. 29. 02:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos igaz.
febr. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Igaz, sőt, sokszor a takarito munkaja fontosabb
febr. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
@2 Normális ember nem vonja kétségbe egy takarító munkájának az értékét, ettől függetlenül egy 20+ évet tanult, doktorált embernek, aki mondjuk mérnököket képez, nem havi 250-et kéne keresnie.
febr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Ez önmagában nagyon sarkított tény. Az egyetemi adjunktus pozíció körülbelül annyit takar, hogy az egyetem alkalmazottja maradsz / oktatási tevékenységet végzel a PhD (doktori) elvégzése után. Ha valóban piacképes tudásod van és aktívan kutatsz / részt veszel projekteken akkor ennek (sokkal) többszörösét keresed... Főleg ha EU által finanszírozott K+F projektekről van szó, jellemzően mérnöki, matematikai vagy természettudományos területen.


Ezzel ellentétben ha elvégzed a doktorit valami kamu büfészakon és egyiptológusként, szabadbölcsészként stb... heti 2 előadást megtartasz az egyetemen 5 főnek, mellette semmi egyéb tevékenységet nem végzel és semmi piacképes tudásod sincs úgy valóban annyit fogsz keresni mint egy takarító (de még a takarító is sokkal keményebb és hasznosabb munkát végez ugyanazért a bérért).

febr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4# köszönöm szépen a korrekt választ!

Sejtettem hogy valami heti három órás szerződésre járó juttatást hasonlítanak egy teljesidős takarítói fizetéshez.

febr. 29. 13:28
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, neked korrekt válasz ez a butaság? Aki lenézi és kamunak tartja a humán tudományokat, az leginkább azt mondja el ezzel, hogy nagy hiányosságai vannak bennük. Próbáld meg elképzelni a világot a bölcsészettudományi karhoz tartozó tudás nélkül, és azoknak az embereknek a munkája nélkül, akik ott tanultak. Kezdheted például az elsős olvasókönyveddel, ami az első lépés volt ahhoz a sok fontos tudományhoz, amit később nyilván magadba szívtál a fontos szakokon. Akik azt írták, azok is bölcsészkarra jártak.

Az egyetemi oktatók fizetése valóban ennyi, és az oktatók számához képest elenyésző és egyáltalán nem egyenletes eloszlású az eu-s pénz, amit pályázatokkal lehet szerezni, egyes karok, szakok sokkal többet kapnak, arról már nem is beszélve, hogy szerinted rendben van, ha egyetemi oktatók csak úgy tudnak valami értelmezhető bevételhez jutni, ha folyton pályázgatnak, ahelyett, hogy a munkájukra koncentrálnának? Ami eleve minden, csak nem kiszámítható jövedelem.

febr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
#4, #5 Órabérek összehasonlításáról van szó. Sok egyetemen a külsős óraadók többet keresnek, mint a kari dolgozók, mert ilyenkor úgy matekoznak, hogy a kari dolgozó elégedjen meg a kevesebb, de fix, megbízható jövedelemmel, a külsős oktatót viszont jól fizessük meg, mert ha nem jön, akkor nehéz lesz a helyére embert találni. Nem tudom érződik-e, hogy mennyire abszurd a helyzet. Ugyanez a helyzet a takarító vs. adjunktus összehasonlítással. Nem azzal van a baj, hogy a takarítótól sajnáljuk a pénzt, hanem az, hogy az adjunktus alul van fizetve a végzettségéhez képest.
febr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon ez így van, mert a mai kormányzatunk nem preferálja a nemzet kulturális felemelkedését, helyette inkább azt szeretné, ha tájékozatlan, műveletlen, de jó szakképzett olcsó és kiszolgáltatott betanított munkás munkaerő álljon rendelkezésre.


Svédországban egy doktorandusz ösztöndíja is kb. hétszerese egy magyar egyetemi adjunktus fizetésének.

febr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Azért Svédország lehetőségei jobbak. Más volt a történelmi háttér. Semlegesként ember és vagyoni veszteség nélkül úszták meg mindkét világháborút. Sőt, az akkori exportszállításokon degeszre keresték magukat.

Aztán kimaradtak a Moszkva-vazallus szocializmus építésének diadalmas emberöltőjéből is. Nem vágta össze őket egy vadkapitalista rendszerváltás.

A semlegesség hangoztatása mellett a világ egyik nagy fegyverszállítója volt. Csak a magyar Gripen üzleten (mindössze 14 vadászgép) arcátlanul sokat kaszáltak...

Más volt ott az elmúlt 150 év történelmi háttere és nem ezekben az években, egy-kettőre érték el a magas életszínvonalukat.

márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ezzel mindössze arra kívántam rámutatni, hogy Svédország nem hiteles összehasonlítási alap.
márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!