Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy egy egyetemi...

Az igaz, hogy egy egyetemi adjunktus fizetése ugyanannyi mint egy takarítónőjé?

Figyelt kérdés
ATV ma ezen sopánkodik.
febr. 29. 02:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

"Svédországban egy doktorandusz ösztöndíja is kb. hétszerese egy magyar egyetemi adjunktus fizetésének."


Etiópiában pedig egy főorvos fizetése is töredéke, mint Magyarországon egy árufeltöltőé.

márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

8# milyen az a jól szakképzett betanított munkás????

Jól szakképzett szakmunkásról már hallottam, mondjuk ők mestervizsgát is tudnak tenni. És napi 50000 ft alatt nemigen dolgoznak.

márc. 1. 23:05
 13/21 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem hogy a takarító nők jellemzően minimálbért kapnak. Egy professzornak nem lehet minimálbér a fizetése mert legalább a garantált bérminimumot meg kell hogy adják neki és akkor az még csak egy érettségizetnek járó fizetés..... Valahol biztos hogy sántít az összehasonlítás, hogy ugyanannyit kereshet mint egy takarítónő. Hova tovább akkor mind elment volna már világgá.

Azt értelmezhetőnek tudom tartani hogy néhány órára kap annyit mint egy takarítónő egy hónapra.

Egyébként az orvosokkal ugyanazt csinálták régebben. A beugrósoknak sokkal több pénzt adtak. Bár én ott inkább uram-bátyám szálakat sejtek.

márc. 1. 23:09
 14/21 anonim ***** válasza:
@13 Látszik, hogy soha nem voltál egyetem közelében. Egy adjunktus és egy professzor között van nagyjából 20 év szakmai tapasztalatbéli különbség és a fizetések is teljesen mások. És nem, sokan nem lépnek le bérminimumhoz közeli fizetések mellett sem, mert szívügyük az akadémia.
márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egyetemi tudományos oktató-kutatónak lenni, ma Magyarországon olyan jellegű elhivatottságot igénylő élet, mint a középkorban volt kolostori kódexmásoló szerzetesnek lenni, vagy a pestis idején járványorvosnak, vagy a XIX. században vándorszínésznek, festőművésznek, vagy a XX. század elején alanyi költőnek, csillagásznak, egyiptológusnak.


Ilyesmit az ember nem azért választ, mert úgy gondolja, hogy ez egy biztos megélhetést, jó egzisztenciát jelentő kényelmes szakma, hanem mert sokszor már gyerek korától erre érez elhivatottságot, erre teszi fel az életét, el sem tudja képzelni, hogy mást csináljon. Ezek az emberek vitték és viszik előre az emberi civilizációt, ezek teremtették meg, vagy őrizték meg a nyelvet a kultúrát, ezek vezettek azokhoz klasszikus művekhez amit ma olvashatunk, ezek őrizték meg és fordították le a görög filozófusok munkáit, ezek vezettek azokhoz a felfedezésekhez és találmányokhoz ami miatt ma autóba ülhetünk, telefonunk lehet és nem halunk bele egy tüdőgyulladásba vagy tudomásunk lehet az ősrobbanásról.


Jól akkor lehet belőle megélni ha az ember a karrierje csúcsára ér. 50-70 éves korára nemzetközileg elismert tudós, tanszékvezető professzor, felkapott művész stb. lesz, ha lesz. Ha nem lesz akkor úgy hal meg, mint József Attila.

márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Gondolom legnagyobb részük nem lesz soha nemzetközleg elismert nagy tudós.
márc. 2. 12:18
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos lenne a társadalom egésze és az emberiség közös jövője szempontjából, hogy a fiatalok mindenhol a világon merjenek alkotó értelmiségi hivatást választani.


Ehhez az kellene, hogy a társadalom mindenhol (nemcsak Nyugat-Európában) megbecsülje ezt a létformát. A megbecsülés nem feltétlenül kell, hogy sok pénzt jelentsen, nem kiemelkedő fizetések kellenek, hanem elégséges alapfizetések és biztos egyetemi állások, továbbá az elért eredmények (publikált cikkek, könyvek, elkészült alkotások, megvalósult tanulmányi projektek, elvégzett vizsgálatok stb) kiszámítható utólagos díjazása.


Ez utóbbi nélkül ugyanis a családi nyomás arra fogja kényszeríteni a kisfizetésű tudóst, hogy a főhivatású munkájában való elmélyülés helyett, mindenféle másodállásokat, ostoba pénzes megbízásokat, fantáziátlan szakértői feladatokat, hülyegyerek korrepetálásokat, és mások szakdolgozatának, diplomamunkájának megírására vonatkozó feketepiaci munkákat vállaljon el.

márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Negyedik éve vagyok az ELTE BTK-n egyetemi tanársegéd. A nettó fizetésem jelenleg 253 486 Ft. A következő lépcsőfok az egyetemi adjunktusi kinevezés, nekik 280 086 Ft a nettó bérük. Két mellékállásom is van, hogy nagyjából meg tudjak élni.
márc. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18# Mennyi a havi munkaidőd?

Ha ezt teljes idős munkaviszonyra adják akkor az tényleg gáz.

Amúgy minden tiszteletem a tied, nem is akarom firtatni jövedelemi viszonyaidat.

Mindenesetre jó lett volna ha abban a bizonyos tv műsorban inkább az órabéreket közlik, mert önmagában egy havi kereseten diskurálni anélkül hogy tudnánk hogy mennyi óra alatt keresik meg, csak hangulatkeltés.

márc. 7. 16:59
 20/21 anonim ***** válasza:

A 18-as válaszoló vagyok. Heti 40 órában vagyunk foglalkoztatva. A magam nevében azt tudom mondani, hogy egy átlagos héten 28-30 órát vagyok bent a munkahelyemen, és itthon 20 órát töltök a felkészüléssel, a dolgozatok összeállításával és javításával.

Ebben nincs benne az, hogy a hallgatók e-mailes megkereséseire kell hétről hétre válaszolni, rengeteg dolgot kell folyamatosan adminisztrálni, mellette a tavaszi félévben heti több alkalommal szakdolgozati konzultációkat kell tartani, a szakdolgozat leadása előtt véleményezni és javítani kell a majdnem kész munkákat, majd opponensként bírálni kell mások elkészült szakdolgozatát. (Idén 11 saját szakdolgozóm van, tavaly 12 szakdolgozatot kellett bírálnom.)

Ami rendszerint a többség idejébe már bele sem fér, az a kutatás. A szabályzat szerint a heti munkaidő 20%-át kell tudományos kutatásra fordítani – nekem már az oktatásra és a készülésre elmegy a heti munkaórám 120-125%-a, és akkor megint nem beszéltünk a szakdolgozókról és egyéb adminisztratív teendőkről, de még a kötelező heti fogadóórát is kihagytam a kalkulációból.

Személy szerint engem a leginkább az zavar, hogy amint hazaérek, ülök is le, hogy folytassam a munkát ott, ahol abbahagytam az egyetemen, és szinte alig jut időm a magánéletemre, családomra. Minden hétköznap éjjel 2-3-ig dolgozom, ha esetleg merészelek tartani 1-2 óra pihenőt a hazaérkezésem után.

márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!