Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek menjünk külföldre...

Szerintetek menjünk külföldre végül?

Figyelt kérdés

Eléggé kontrasztos mostanában ez életünk a párommal, én vagyok a férfi oldal. Én most 27 éves vagyok, ő pedig 26. Namármost, én elkezdtem 18 évesen az egyetemet, végeztem is az ELTE - TTK földtudomány BSc-n, csillagászatot. Gondolom lehet ebből tudni, nem ebből lesz nálunk a kenyér. Elkezdtem foglalkozni ingatlanokkal és tizenhat különféle OKJ-t és egyéb tanfolyamot elvégeztem ingatlanosként és közös képviselőként, mindemellett csináltam egy "főiskolán" és egy "egyetemen" (WSÜF, Edutus Egyetem) néhány szakirányú papírt, ami nem volt túl nagy falat, gyakorlatilag csak két hetente pár napot foglalkoztam velük, közben alapvetően nagyon magas fizetéseket és jutalékokat tudok folyamatosan elhozni.


Most jön a kontraszt. A menyasszonyom alapvetően nagyon nehéz egyetemi BSC-t és utána rögtön MSC-t végzett, rengeteget szenvedett érte, hogy jó eredményei legyenek (én még ezekben a zseniális műintézményekben is csak a kettesig mentem). Talált is vele munkákat egyébként, de ő elég félénk, sokszor nem mer kiállni magáért, így BSC és két MSC (Könyvtár szakon végzett), mellé jár neki a 310-es nettó bér. Most alapvetően engem ez nem érdekel, szereti, én keresek, nekem az számít, hogy ő boldog, örömmel megy mindig.

Viszont most őt kirúgták leépítés miatt az addig őt foglalkoztató könyvtárból és átjött egy hozzánk közelebb esőbe, ahol most 295 lett a nettója.

Ő teljes válságban van emiatt, illetve sokszor feljön témának, hogy ugyan miért szenvedett annyit, amikor én mindig legyintettem csak, nem is nagyon tanultam (de amúgy, csak máshogy), és az ölembe hullottak a lehetőségek. Elkezdte azt, hogy ki kéne mennünk külföldre, ott viszont, amit eddig felépítettem, semmis, itt nekünk lakásunk, autónk van, ahova pedig ő akar menni, USA, Georgia állam, na, ott a nővérééken kívül semmink nincs.


Szóval most hirtelen ez lett a téma, mindemellett gyűlöli az új helyet, ahova átjött dolgozni, mivel ő van 26 évesen ott, a két kolléganője pedig 60 és 63 évesek, illetve a nyugdíj mellé bedolgozni járó 69 éves néni van még. Tündérek egyébként, csak egy 26 éves lánynak nem az ő közelségük az ösztönző erő szerintem.


Mehetne más munkakörökbe, csak a nagyjából kismillió állásinterjúból, amin részt vett, a harmadik körön sosem jutott túl (az is csak pár esetben jött össze), így most ez van. Keresgélünk, viszont én nem akarok kiköltözni, semmiképpen sem, ő pedig most indulatból persze menne, de ez még nem jelenti azt, hogy neki konkrétan tervei lennének ezzel kapcsolatban, csak inkább hirtelen jött valami.


Viszont egyre inkább frusztrált a dolgok miatt, most sikerült tegnap lelket öntenem bele kicsit azzal, hogy találtam egy másik könyvtárat, ahova el tudna menni áprilistól.

Elkezdtem tapogatózni, milyen lehetőségei vannak Amerikában könyvtárosként, hát, sokat ott sem tudna vele keresni.



márc. 7. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem engedd ki külföldre ha menni akar. Kicsi tàvkapcsolat még erősíthet is a kapcsolatotokon. 31/F
márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
A szétválás a lehető legrosszabb ötlet szerintem. De együtt megér egy próbát a külföld.
márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak halvány fogalma nincs arról, hogy nem lehet csak úgy kiugrani Amerikába könyvtárosként dolgozni.

Miért nem érteted meg vele, te tettél azért, hogy megtaláld azt az utat, ahol megfelelő megélhetést találtál.

Neki is indulnia kellene valamerre, nem nyavalyogni egy olyan végzettséggel, ami nem a legmagasabb bérkategória és behatárolt az elhelyezkedés is.

márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Jajj nem olvastam, hogy USA a cél. Sajnos ott tényleg nagyon szigorúak a bevándorlási szabályok.

Viszont meg lehet találni a módját. Mondjuk egy ottani cég kirendeltségénél. De az is csak munkavízumot ad.

márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
menjél
márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

" A menyasszonyom alapvetően nagyon nehéz egyetemi BSC-t és utána rögtön MSC-t végzett ... Könyvtár szakon végzett "


Na ne röhögtess már... a könyvtár szaktól könnyebbet még akkor is nehéz találni ha keres az ember.


"Ő teljes válságban van emiatt, illetve sokszor feljön témának, hogy ugyan miért szenvedett annyit"


Aki egy mezei könyvtár szakon sokat szenved az egyszerűen gyenge képességű. Egy komolyabb egyetemi képzésen semmi esélye nem lenne. Másfelől tudatni kellene vele, hogy senkit nem érdekel, hogy ő 10 évig szenvedett mire megszerezte azt a tudást amit más 3 nap alatt megszerez, a cégeket az érdekli mekkora értéket teremtesz, a fizetésedet pedig a kereslet-kínálat determinálja.


"ahova pedig ő akar menni, USA, Georgia állam, na, ott a nővérééken kívül semmink nincs."


Holmi könyvtáros végzettséggel még vízumot sem fog kapni, már Trumo idején szigorították jelentősen a bevándorlást. Mosogatásra és ilyen fika melókra szintén nem adnak vízumot. Esetleg ha PhD végzettséggel rendelkezne vagy orvosi diplomával és a munkahelye / kutatóintézete intézné neki akkor lenne esély kimenni, így felejtős.

márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 IgaziÚriember ***** válasza:
85%
Ilyen büfészakos végzettséggel max turistának mehet ki állást úgysem talál.
márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Más országban a magyar könyvtáros diplomával semmire sem megy! Ez speciálisan CSAK MO-on használható (már amennyire az) végzettség!

Ha menni akar, akkor nem azért, mert ottt jobb esélye lenne, hanem mert "világot akar látni"

márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Együtt menjetek ki Amerikába. Viszont könyvtárosként nem fog tudni ott elhelyezkedni. Segítsenek a kinti rokonok kijutni vagy menjetek ki egy megbízható ügynökséggel. Az elején biztos nehéz lesz, de idővel fel tudjátok építeni majd a kinti életeteket.
márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hadd menjen, mire visszamenekül, addigra már másik barátnőt fogsz eltartani.
márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!