Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek menjünk külföldre...

Szerintetek menjünk külföldre végül?

Figyelt kérdés

Eléggé kontrasztos mostanában ez életünk a párommal, én vagyok a férfi oldal. Én most 27 éves vagyok, ő pedig 26. Namármost, én elkezdtem 18 évesen az egyetemet, végeztem is az ELTE - TTK földtudomány BSc-n, csillagászatot. Gondolom lehet ebből tudni, nem ebből lesz nálunk a kenyér. Elkezdtem foglalkozni ingatlanokkal és tizenhat különféle OKJ-t és egyéb tanfolyamot elvégeztem ingatlanosként és közös képviselőként, mindemellett csináltam egy "főiskolán" és egy "egyetemen" (WSÜF, Edutus Egyetem) néhány szakirányú papírt, ami nem volt túl nagy falat, gyakorlatilag csak két hetente pár napot foglalkoztam velük, közben alapvetően nagyon magas fizetéseket és jutalékokat tudok folyamatosan elhozni.


Most jön a kontraszt. A menyasszonyom alapvetően nagyon nehéz egyetemi BSC-t és utána rögtön MSC-t végzett, rengeteget szenvedett érte, hogy jó eredményei legyenek (én még ezekben a zseniális műintézményekben is csak a kettesig mentem). Talált is vele munkákat egyébként, de ő elég félénk, sokszor nem mer kiállni magáért, így BSC és két MSC (Könyvtár szakon végzett), mellé jár neki a 310-es nettó bér. Most alapvetően engem ez nem érdekel, szereti, én keresek, nekem az számít, hogy ő boldog, örömmel megy mindig.

Viszont most őt kirúgták leépítés miatt az addig őt foglalkoztató könyvtárból és átjött egy hozzánk közelebb esőbe, ahol most 295 lett a nettója.

Ő teljes válságban van emiatt, illetve sokszor feljön témának, hogy ugyan miért szenvedett annyit, amikor én mindig legyintettem csak, nem is nagyon tanultam (de amúgy, csak máshogy), és az ölembe hullottak a lehetőségek. Elkezdte azt, hogy ki kéne mennünk külföldre, ott viszont, amit eddig felépítettem, semmis, itt nekünk lakásunk, autónk van, ahova pedig ő akar menni, USA, Georgia állam, na, ott a nővérééken kívül semmink nincs.


Szóval most hirtelen ez lett a téma, mindemellett gyűlöli az új helyet, ahova átjött dolgozni, mivel ő van 26 évesen ott, a két kolléganője pedig 60 és 63 évesek, illetve a nyugdíj mellé bedolgozni járó 69 éves néni van még. Tündérek egyébként, csak egy 26 éves lánynak nem az ő közelségük az ösztönző erő szerintem.


Mehetne más munkakörökbe, csak a nagyjából kismillió állásinterjúból, amin részt vett, a harmadik körön sosem jutott túl (az is csak pár esetben jött össze), így most ez van. Keresgélünk, viszont én nem akarok kiköltözni, semmiképpen sem, ő pedig most indulatból persze menne, de ez még nem jelenti azt, hogy neki konkrétan tervei lennének ezzel kapcsolatban, csak inkább hirtelen jött valami.


Viszont egyre inkább frusztrált a dolgok miatt, most sikerült tegnap lelket öntenem bele kicsit azzal, hogy találtam egy másik könyvtárat, ahova el tudna menni áprilistól.

Elkezdtem tapogatózni, milyen lehetőségei vannak Amerikában könyvtárosként, hát, sokat ott sem tudna vele keresni.



márc. 7. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt külföldi tapasztalat, de egy magáért kiállni nem tudó, könyvtárszakot végzett lány nem valószínű, hogy megállja a helyét külföldön, ahol kell a rámenősség és a talpraesettség.
márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Könyvtárszak meg szenvedés lmao, gondolom nem túl okos szegényke ha a büfészakos papírját csak szenvedés árán tudta megszerezni.


Alapból szégyen, hogy 2024-ben egy kvázi 8általános betanított munkát diplomának hívunk.

márc. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

Azért tegyük már itt tisztába a dolgokat. A könyvtáros szak, nem annyiból áll három évig, hogy megtanítják ABC rendbe rakni a könyveket, és átvenni az olvasókártyákat.

Érdemes tájékozódni a mocskolódás helyett. Nem hiába számított nagy rangnak, tudós szintnek könyvtárosnak lenni. Vagy csak nem képzelitek, hogy mondjuk egy fővárosi könyvtáros könyveket tologat egész nap?

márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%
#13 nem a mocskolódás megy, csak tisztában vannak vele az emberek, hogy egy informatikus-könyvtáros szakot jóval könnyebb elvégezni, mint egy gazdaságit (még ott is vannak büfé szakok), vagy pláne egy mérnökit, fizikusit, stb...
márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Valakinek sikerült is a kulturált fogalmazás.

De azért 8 általánost igénylő, betanított munkához hasonlítani, pl.: bőven kimeríti a rosszindulat fogalmát.

márc. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!