Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres Magyarországon...

Mennyit keres Magyarországon egy betanított szellemi munkás?

Figyelt kérdés

Jártam egyetemre (elte büfészak) és beszélek több idegen nyelvet is folyékonyan, illetve rendelkezem felhasználói szintű számítógépes tudással is.


Viszont jelenleg fizikai, elsősorban építőipari és fémipari munkakörökben dolgozom.


De kíváncsi vagyok, hogy a betanított szellemi munkák kb milyen jól fizetnek.



márc. 10. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik?
márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Legtöbb ilyen kamu irodai asszisztensi vagy ügyintézői munka, amik nem igényelnek specializált / domain-specifikus szaktudást vagy technikai skilleket azok minimálbér közelében fizetnek, de még így is nehéz bekerülni, mert többszörös a túljelentkezés.
márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Sscben tobb idegen nyelvel a br 1m siman elerheto
márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1


Amit a kettes írt. Viszont sok ssc is valójában betanított munka, mert nem kérnek előzetes tudást, hanen ők tartanak pár hetes vagy max pár hónapos kiképzést.

Igazából bármilyen szellemi vagy irodai munka amihez nem kell konkrét specifikus végzettség.


Nyilván a legteteje a légiforgalom irányító, mert oda is tulajdonképpen nem kell specifikus végzettség, mert elég az érettségi és a min. B1-es angol nyelvtudás, a többit ők tanítják ki amennyiben áment a jelentkező a tesztjeiken. De az kb olyan, hogy ezerből max 8-10-en jutnak el ténylegesen a végső szakaszig.


Viszont ezen kívül kíváncsi vagyok milyen bérek vannak az ilyen területeken, mert én mint írtam nagyrészt fizikai munkákban dolgoztam eddig fémipari és építőipari területen, így én csak az ottani béreket ismerem jól.

Bár van több informatikus ismerősöm az egyetemről, így az IT területen is nagyjából tudom milyen bérek vannak (programozók, szoftver fejlesztők, data science stb) viszont ezek egyike sem betanított munka, tehát olyan nincs, hogy csak fogom magam és elmegyek jelentkezni ezekre majd felvesznek.

márc. 10. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Videken ilyen munkakörökben saccra 250 ezret.
márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Minimálbér + apró
márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3


Milyen munkakörben?

márc. 10. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!