Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik ilyen? Előszerződés...

Létezik ilyen? Előszerződés Németországban munkavállalóként?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelentkeztem egy Németországi állásra és felhívott egy Német közvetítő, hogy azt a munkát betöltötték, de felveszi az adatokat mert szinte biztos tudnak munkát biztosítani majd rövid időn belül és hogy küldjem el a szemelyi igazolvanyomat stb, hogy megcsinaljak a szerződést, de kérdem én hogy mire ha még nincs is meló? Erre azt a választ kaptam, hogy ilyen előszerződés, ami akkor fog érvénybe lépni ha lett meló, hát ránéztem és kb minden megvan állapítva benne mint egy rendes munkaszerződés órabérrel stb szabályokkal, de ezt most nem értem miért akarják aláíratni velem ha még nincs is konkrét meló? Ezzel át tudnak verni? Találkozott már valaki ilyennel? Egyébként utánna néztem a cégnek és hitelesnek tűnik, vannak értékelések is.

márc. 15. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem a német cég alkalmazásában leszel, hanem a munkaerő kölcsönzőnél.
márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, már dolgoztam egyszer így közvetítőn keresztül, de ott is csak akkor írtuk meg a szerződést mikor megvolt a pontos melo stb.
márc. 15. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 15 eve nem lättam ilyet. Persze lehet, de en csak fixre irok alä, nem csak talänra.
márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a szerződés nem valami olyasmi lehet, hogy te leszerzodsz velük mint munkaero közvetìtővel és ők majd kiadnak/kiközvetìtenek cégekhez ? Mondjuk ha ilyen akkor annyiból jó, hogy melót valzeg találnak neked mivel ebből élnek. De nagyon olvasd el mit írsz ala, mi a következménye ha egy melót nem vállalsz stb. Ha ezek rendben vannak ugrodeszkanak jó lehet. Ha meg már kint élsz egy ideje és ismerős vagy kint igy mar könnyebben valtasz. Másra nem tudok gondolni ezek alapján amit írsz. Aztan persze nem értek hozzá, akarmi mas is lehet ez... Tisztazd le pontosan mit is akarnak tőled.
márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De igen, valami ilyesmi, csak bele van foglalva a dátum is mint munkakezdés kb 1 hónap múlva ezért nem értettem..
márc. 16. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az értetlenség oka? nem közvetlen a céggel szerződsz le hanem a (fejvadász) munkaközvetítővel. Ők biztosan találnak majd neked melót, igaz jóval kevesebbet kapsz majd mintha direktben dolgoznál a cégnek. Ez megszokott dolog.
márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: sokan egy ido utan le is szoktak tőlük pont ezért válni. De ugrodeszkanak nem rossz. Biztos helyre kivisznek, ha lesz munkaszerzodes előbb talal talan az ember albit stb. Mar ha valóban ilyen ez a felállás a kérdező esetében. Aztan ha megvetette a lábát kint akkor már helyben egyszerűbb váltani.
márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig épp ellenkezőleg, többet kapok közvetítőn keresztül mint ha direkt cégbe megyek, voltam már így kint és magasabb bérem volt mint aki a cégnél dolgozott, szállást is intéztek stb.
márc. 17. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!