Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Duna House és Otthon Centrum...

Duna House és Otthon Centrum ingatlanközvetítőnél mennyit lehet keresni? Pl. Kezdőként Budapesten?

Figyelt kérdés

Van fix része is a bérnek? Ha igen, kb. mennyi a biztos, fix rész? Alkalmazottként is lehet dolgozni (legalább az elején)? Csak már meglévő ingatlanos végzettség birtokában lehet elkezdeni a munkát vagy tanulással párhuzamosan is? A telefonköltséget és (esetlegesen) a benzint a munkavállalónak kell kigazdálkodni? Megéri belevágni vagy nagyon kockázatos? OC vagy DH a jobb / nagyobb? Nekem kell fizetni a képzést vagy a cég állja? Céges vagy külsős a képzés?


Diplomás, pályaelhagyásra kényszerülő fiatalember vagyok. Érdekelne ez a terület.


2010. okt. 26. 01:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelt ez a terület, de hamar elhagyott a lelkesedésem. Nagy részt jutalékos, tehát rajtad áll mennyit keresel, de annak egy részét elveszik tőled, mivel ők adják a nevet hozzá. Társalgási angol vagy valamelyik másik nyelv kell hozzá. Ált.-ban ők tanítanak be, van ahol ingyen, van ahol pl. a tk. árát elkérik.

Ahol olyan van,hogy fix+jutalék, azzal vigyázz! A fix nem egészen fix, hiszen azt is te gazdálkodod ki. A másik lehetőség ennél az, ha már tapasztalt vagy és van referenciád, akkor ők adják a fix bért. A költségeket is neked kell állnod, hiszen ha pár hónapig nem adsz el semmit vagy nem adsz ki albérletet, akkor abban nekik semmi jövedelmező nincs, és csak fizetnek utánad. Vagy lehet, hogy kifzetik/ha már menő vagy/ vagy az első eladásodból levonják azt.


Nagyon sokan csinálták ezt, de fél év után abbahagyták, mert nem tudtak semmit eladni. Kezdőtőke kell, hogy legyen neked. A fent említettek miatt is, és hogy élni tudj. Csak úgy érdemes belevágnod, ha saját magadnak termelsz és nem a cégnek! Mivel így is úgy is vállalkozói kell, jobb, ha inkább kiváltod magadnak!

2010. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, én DH-ás hiteltanácsadó voltam. Telefont Te fizeted, a hirdetések díját is elosztják az ingatlanosok, bár ez irodafüggő. Vagy feketén dolgozol vagy egyéni vállalkozóként. Csak jutalék van, alap nincs és elég sok jutalékot kérnek az ügyféltől, amiből csak morzsákat kapsz... Kisebb irodánál érdemesebb munkavállalónak lenni...

De jelen helyzetben annyira pang az ingatlanpiac, hogy szerintem inkább másba kellene belefognod...

2010. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Pedig 250 ezres fizuval hirdetik magukat (szerintem valamelyik a kettő közül). Akkor ez is csak kamu / csali lehet?
2010. okt. 28. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy csali! a 250ezer az kb. 2-3%,amit letezel az asztalra és szépen szétosztják,és egy maradék lesz a tied!
2010. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
48 ezret kerestem 3,5 hó alatt,de ennek kb 3-4xesét fizettem ki ezalatt.
2010. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
utolsó válaszoló DH-nál vagy OC-nél dolgoztál? Mikor?
2010. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Duna House-nál,2010 februártól júniusig.
2010. nov. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
akkor pont elkerültük egymást :) Én 2008. júliustól 2009. júliusig dolgoztam ott. Az első 3 hónap gyötrelmes volt, de 2009.nyarán már szuperül kerestem, nyilván kétszer annyit dolgoztam, mint egy értelmes ember...
2010. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

nagyon kevesen maradnak meg ennél a cégnél.

Én nagyon régtől partnerként dolgozom nekik, tök jó arcok...de hát sajna tényleg nincsennek elszállva a jutalékok.

Alamizsna..de PIACI SZINTEN. mindenhol ilyen a jutalék-kulcs. a nagyobb broker-cégek nem adnak 1-2 %tól több jutalékot sehol. és természetesen vállalkozónak kell lenned, tehát durva. :( sajnos ilyen Magyarország !

2011. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%

Sziasztok!Látom kicsit későn válaszolok :)), de ha valaki ránéz lásson ezt is azt is.

Én nem DH-s vagyok hanem OC-s és nem Bp-en, hanem vidéken, de nekem teljesen pozitív a véleményem az egészről. Ha 4-6 órákat dolgozok napi szinten és még mellette azt is megengedem magamnak, hogy akár délig aludjak akkor kb: 100-120 összejön egy hónapban, ha viszont normálisan úgy dolgozom, mint bármelyik alkalmazott, napi 8 órában, de benne van, hogy napi 9-10, + néha hétvégén is be kell ugrani egy pár órára, de ebben az esetben is megtehetem, hogy ha 10-kor haza kell mennem, mert a gyerek el akar menni fagyizni, akkor pedig 300-500.000 között vagyok. Ha felveszel egy ritmust, akkor jó és nem szabad kiszállni, de sajnos vannak olyan irodák, ahol szarnak a fejedre, magadra hagynak, pedig ezt a szakmát is kell tanítani. Én szerencsés helyzetben voltam, mert egyébként is rendelkezek egy jókora értékesítési tapasztalattal és ehhez jött az, hogy segítettek gondolkodni ingatlanosként. Én dolgoztam már biztosítónál pár hónapot, lakáskasszánál, voltam alkalmazott bankban, de jelenleg ott vagyok, hogy 300.000 alatt nem mennék sehova és még akkor is elgondolkoznék rajta. De kihangsúlyozom a mi irodánk más mint a többi és sztem ezért van az nálunk, hogy nincs nagy kilincs adás a tanácsadók között, + jól keresünk, +az irodavezetőnk egyáltalán nem érezteti velünk, hogy ő a főnök, + 10.000 -ig fizetve van a telefon, bruttó 9Ft-os percdíjjal bárhová is telefonálok bármikor, + havonta mindig van valami összejövetel, amelyet az iroda fizeti, +a képzéseket az iroda fizet, +minden kellék rendelkezésre áll, bármilyen mennyiségben és jó minőségben, értem ezalatt az irodai dolgokat, +nagyon jó a társaság. Viszont félre értés ne essék, mert ez egy kemény munka, de ha valaki tisztességesen és kitartóan csinálja, akkor meghozza a gyümölcsét. Sziasztok!

2012. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!