Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendszergazdákat hova vesznek...

Rendszergazdákat hova vesznek fel szakmai tapasztalat nélkül Budapesten?

Figyelt kérdés

És még annyit, hogy az angol nyelvű dokumentációt megértem, de szóban már annyira nem tudok jól kommunikálni.

Végzettség: Középfokú szakirányú OKJ Rendszergazda végzettség.


21/F



márc. 18. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Alulképzett, tapasztalatlan munkaerőből Dunát lehet rekeszteni, ilyen paraméterekkel esetleg az állami szférában vagy általános iskolákban próbálkozz, de vélhetően még ott sem fognak kapkodni utánad.
márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sehova nem kellek, és idővel az utcára fogok kerülni.
márc. 18. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lesz könnyű dolgod mert most elég kevés a junior pozi és a piac elvan árasztva nagyon sok olyan emberrel aki megpróbálta magát átképezni egy bootcampel vagy friss diplomás de nem kiemelkedő(a papír megvan de nincs értelmezhető mennyiségű it diákmunka vagy verseny eredmény pl) informatikusokkal.
márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

"Tehát akkor sehova nem kellek, és idővel az utcára fogok kerülni."


Ez is egy opció, de választhatod a kényelmesebb utat, hogy az angolodat felhúzod legalább olyan szintűre, hogy szóban se csak makogj hanem összetett mondatokban ki tudd fejezni magadat, valamint csinálhatsz referenciamunkákat, különböző cloud, kubernetes, linux admin, cybersec, network (pl: CCNA, CCIE stb...) certeket amivel máris 1000x piacképesebb leszel, mint egy OKJ-vel.


De nyilván egyszerűbb siránkozni, hogy miért nem kellesz 100 helyből 1-re sem és várni a csodát, hátha a 101. alkalmaz, mint tenni bármit is az esélyeid növelése érdekében...

márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
mekibe
márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

postára, de egyébként meg bárhová ahol van valós munka ami szakképzettsége igényel!


Ahol nincs valódi munka (csak létszámhely, meg költségkeret) oda viheted te a nagydoktorit is akkor se kellesz...

márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Thunderfairy ***** válasza:
67%
Végre nem csak én maradok minimálbéres.
márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor sehova nem kellek, és idővel az utcára fogok kerülni."


Szerintem tökmindegy a mostani időszakban, hogy hány éves vagy!

Én 40 évesen több középfokú végzetséggel különböző munkakörökre jelentkezve több évnyi tapasztalattal, és jó megjelenéssel SEM találok munkát.


Február utolsó napján küldtek el az előző munkahelyemről még próbaidősként, a második hónapom végén. Azóta vagy negyven helyre jelentkeztem, összesen egy eyxre hívtak be, de az is a legalja beosztás lett volna, alami 24 / 72-es készenléti munkakörbe, plusz ár a elején közölték, hogy fixen havonta 400 ezret tudnak adni, de ezen felül semilyen szabadságpénzt, ünnepnapot, vagy pótlékot nem adnak.

Megköszöntem a lehetőséget. (ez alapszinten az életkorom miatt egyhavi fizetés minusz évente, ha csak a fizetett szabadságot nézem, ami "törvény szerint járNA")


Ahogy így járom budapestet, a plázák nagyrészében meg a piacokon alig van ember, vagy sokkal keveseb mint szokott lenni, sok az üres eladó / kiadó vagy lepukkant üzlet. Tegnapelőtt elmentünk a feleségemmnel moziba este csak úgy random felindulásból.

Az aréna plázában a Dűne 2-re (premier film) KETTEN foglaltak jegyet délután 5 körül, a belős helyeken 1-2 vendég csak vagy tök üres.

Átmentünk az Etele plázába, kb ugyanez volt a helyzet, végül a Muskétásokat néztük meg.

Tegnap a westendbe kóboroltam, ott volt egy kis mozgás úgy délután kettő felé, de a nagyrésze diák, eg fiatal.


Szóval fogalmam sincs mi van, de be vannak állva mindenhol a pénzekkel, vagy már valami készül amire a pénzügyesek "figyelmeztették" a tőkéseket / vállalkozókat / munkaadókat. Esetleg valamilyen NAV-os határidő jöhet, de tény ami tény, hogy le van ülve Budapest, min az iszap!


Már csak az okokra volnék kíváncsi, ennyire nem lehet hónap vége!

márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nameg a másik ami eddig nem volt azért, hogy a tömegközlekedésen, a plázák bizonyos részében, de összességéen mindenhol még a külterületeken is BÜDÖS van Budapesten, pedig most még -1+2 fok van.

Mi lesz itt nyáron a 40 fokba?

Valamelyik nap mentem haza soroksár felől zugló felől, hát mindkét helyen azt hittem kihányok a kocsi ablakán, a duna is meg a rákos patak is mint valami mocsár vagy kanális úgy bűzölgött...


Erre vesz meg valaki 60-80-120 milliókért egy lakást Budapesten?

márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a szakmai tudás és a nyelv számít, hanem a hízelgés és a seggnyalásra való képesség is.
ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!