Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel telik 8,9 hónapba az...

Mivel telik 8,9 hónapba az átlag munkakeresés, mit csinál egy munkakereső miután az állásportálokon mindenre pályázott a környékén és nem veszik fel?

Figyelt kérdés
Ha olyan mint a Tinder, hogy igénytelenedik és csökkenti az elvárásait, meg növeli a keresés km-jét, akkor is hogy nem talál munkát két hónap alatt?

márc. 21. 22:16
1 2 3
 1/21 Lilluci27 ***** válasza:
68%
Így végzettség, tapasztalat, nyelvtudás és egyebek hiányában értelmeset erre lehetetlen irni
márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%

8-9 hónap alatt egy átlagosan piacképes diplomával rendelkező egyént legalább 100 fejvadász keresi fel... Aki ezek közül nem talál számára megfelelő pozíciót ott az elvárásokkal van a baj. Én még csak nem is IT, mérnöki vagy matematikus diplomával rendelkezem "csak" mezei alkalmazott közgázzal és csak idén 57 linkedin megkeresésem volt. Na most nyilván akinek nettó milliós elvárása van teljes home officeból pályakezdőként azt nem fogják egyből alkalmazni sőt... nekem is meg kellett alkudnom és a diplomázást követően bruttó 870k kezdő fizetésért + 40k cafeteria + 30k rezsitámogatás és havi 2 nap bejárást elfogadnom adattudós pozícióban. Majd ha a tapasztalatom és a technikai tudásom nő akkor dobbantok jobb fizetésért. Szóval csökkents az elvárásaidon, főleg ha a tapasztalatod sincs olyan szinten, hogy piaci átlag feletti bért kapj és érd be a Hays salary guide alsó kvartilisével is, ha több helyről sem kapsz ettől magasabb offert.


23/L

márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mondjuk a KSH szerinti 9 hónap nagyon soknak tűnik. A legtöbbeknek 1-2 havi vésztartaléka nincsen nemhogy közel 1 évnyi.


Amúgy sok mindenen el lehet csúszni. Önéletrajz és interjúkra felkészülés kritikus ha magasabb szintű munkákra jelentkezik az ember. Nem egy önéletrajzot láttam ami kb kukába való volt olyan szörnyen volt összerakva. Interjúknál meg sokszor megy a hebegés-habogás alap dolgoknál is.

márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Én egy év után találtam -volna, ha nem csak poénból mentem volna el az állásinterjúra. Két diplomámat és 4 felsőfokú nyelvvizsgámat töröltem az önéletrajzomból, maradt az angol "középszint" és az érettségi. Fel is vettek volna egy ügyvédi irodába recepciósnak, de pont akkor beütött a külföldi állásajánlat. Azt sajnáltam csak, meg kicsit visszarántott a realitásba, hogy mikor kijöttem az interjúról, ott sorakoztak tömegével a lányok, akik minden bizonnyal komolyan gondolták ezt, mert nem volt más lehetőségük. Kb. éhbért fizettek volna, 3 hónap próbaidővel (nyilván 3 havonta rotálták az embereket), én visszamondtam, valaki viszont biztosan elvállalta. Durvák a viszonyok.
márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor azt tudod csinálni, hogy olyan helyekre is jelentkezel, ami talán nem tetszik annyira, vagy nem annyira esélyes. Átírod az önéletrajzod, lejjebb adod a bérigényt.

Én sajnos el tudom képzelni, hogy nem talál valaki ennyi idő alatt állást, attól függ, hogy hol lakik, az ország keleti részében azért elég kevés a lehetőség.

márc. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem leszel jobb ember attól, hogy a neked nem tetsző kommenteket törölteted.


Attól leszel jobb, ha képezed magad, s akkor nem kell közel egy évet várnod arra, hogy sorra kerülj az álláskeresés során.


Megfelelő, piacképes tudással rendelkező munkakereső max. napokon belül talál új állást. Jobb esetben pedig bombázzák ajánlatokkal akkor is, amikor épp nem keres állást.


Szóval, tanulj, fejlődj, képezd magad, az egód hozd le a valós szintre, mert most emeletekkel fölötted van...

márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Azért az elég lelombozó ám, ha valaki nem talál állást, biztatást vár, aztán odavágjátok neki, hogy ja, biztos nincs piacképes tudásod.

Nem mindenkinek van programozó matematikus diplomája. És nem biztos, hogy azért, mert nem akart tanulni, lehet, hogy nem volt rá lehetősége.

A képezd magad típusú válaszok nem igazán hasznosak egy ilyen helyzetben. Persze képezni kell magad, de ezek a képzések általában elég költségesek, szóval egy munkanélkülinek nem biztos, hogy telik rá.

Ezt majd akkor érdemes újra felhozni, ha talált is munkát.

Na meg egy valamire való képzés nem 1-2 hét, szóval a probléma jelenlegi megoldásához nem hozza őt közelebb, ha most beiratkozik egy egyetemre.

Szóval kedves programozó barátaim, szálljatok már le a magas lóról, és ne rúgjatok bele a földön fekvőbe.

Kedves kérdező!

Elég nehéz így látatlanban megmondani, hogy miért nem találsz állást. Milyen végzettséged van, milyen típusú állásokat pályázol?

márc. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 IgaziÚriember ***** válasza:
31%

"Azért az elég lelombozó ám, ha valaki nem talál állást, biztatást vár, aztán odavágjátok neki, hogy ja, biztos nincs piacképes tudásod."


A szép szavaktól és a kamu biztatásoktól nem lesz előbb munkája. Leírhatják százan is, hogy 'jajj ne add fel semmi gond nincs, nagyon ügyes, okos vagy csak a világgal van baj ☺️' ettől még nem lesz előrébb, hogy elhelyezkedjen. Attól viszont igen ha felnyitod valaki szemét, hogy fiam ha te 8 hónap alatt nem találtál munkát ott valami rohadt nagy gond van veled. Az esélyeket pedig úgy lehet növelni ha képzi magát az ember (nyelvtudás, certek, technikai skillek stb...)

márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg? Megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát németből, de semmi visszajelzés nincs. Elegem van a hülye interjúkérdésekből is: hol lárod magad 5 év múlva? Azt nem tudom, hogy egy hét múlva hol látom magam, nemhogy 5 év múlva. Mi az erősséged, gyengeséged? Milyen sebességgel élsz a mindennapokban? A szüleiddel laksz? Miért te lennél az ideális jelentkező? 1től 10ig mennyire szeretnéd az állást?
márc. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

8-as, szerintem rossz a felhasználóneved.

Nem kell kamu biztatás. De néhány sor után lehúzni sem kell az illetőt. "Azért nem találsz állást, mert veled van a baj." Jó, lehet, hogy ez így van,d e ki vagy te, hogy így ítélkezel? Láttad a kérdezőt, olvastad az önéletrajzát?

Én pl. 6 évig voltam otthon a 2 gyerekkel, és nem vettek vissza. Utána majdnem egy évig nem találtam állást. És az előző főnököm is odavágta nekem, hogy mégis mit képzelek magamról, hogy 6 évet várnak rám? Hogy hogy akarok én karriert építeni, ha 6 évig sz...tam a munkahelyemre?

Most akkor nekem emiatt rosszul kellett volna érezni magam? Nem éreztem magam rosszul. A multinak csak egy szám vagyok, a gyerekeimnek meg egy darab anyukája van. Nem fogok szégyenkezni azért, mert nem dobtam be a fél éves gyerekemet a bölcsibe.

Az is kétségtelen, hogy az ország keleti részében kevés a munkalehetőség.

Az is kétségtelen, hogy egy pályakezdőnek érettségivel nem egyszerű elhelyezkedni.

Szóval a "nem vagy elég jó, biztos azért nincs állásod" kijelentések nem igazán visznek sehova.

Örülhetsz nagyon, ha neked piacképes végzettséged van, és jó állásod. Azért ez sem biztos, hogy mindig így lesz, magas lóról lehet nagyot esni. Te is megöregszel egyszer, és azért 50 felett már annyira nem kapós az ember a munkaerőpiacon, akkor sem ha képezi magát. Sőt, bizonyos esetben már az is baj, ha túlképzett vagy.

márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!