Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvárnátok a párotoktól, hogy...

Elvárnátok a párotoktól, hogy diplomásként átképezze magát, ha egy adott régióban nincs munkalehetősége?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezném, akik az egyetem elvégzése után a párjukhoz költöztek (vagy a párjuk költözött hozzá), de az adott régióban lehetetlen elhelyezkedni az adott diplomával, míg a másiknak sikerült. Ilyenkor elvártátok a másiktól, hogy képezze át magát akár nem diplomás munkakörbe (pl.bolti eladó, dajka, futár, buszvezető stb.) vagy esetleg közösen költöztetek olyan helyre (akár főváros, megyeszékhely , ahol mindketten tudtatok érvényesülni a diplomátokkal?

márc. 29. 09:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Mi közösen költöztünk olyan helyre, ahol mindkettőnknek jó.


Nem értem miért kéne az egyik fél miatt a másiknak szívni.

márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Nem diplomásnak nem.


Vannak jó posztgraduális képzések.2 félév alatt elvégezhető.

márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
én azt várom el, hogy ne helyhez kötött, fix órabéres alkalmazottként képzelje el magát.
márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%
Milyen diploma az, amivel egy egész régióban nem lehet elhelyezkedni...? Megsúgom: büfé diploma, büfé diplomás emberrel meg nem házasodunk.
márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
4: én pl programozó vagyok. Eredetileg pécsi. Gyakorlatilag az egész régióban legfeljebb nagyon alulfizetett és szakmailag is unalmas pozíciók vannak. Abból se sok. Nem véletlen nem ott helyezkedtem el.
márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy ez az ő dolga. Tulajdonképpen nekem mi közöm hozzá hogy átképzi e magát vagy sem?

Mindenki abból él meg amiből tud. Az meg nem egy újkeletű dolog hogy nem a diplomájának megfelelő helyen dolgozik valaki.

Millióan dolgoznak másban, sőt, millióan alkalmatlanok a dilomájukkal a végzettségüknek

megfelelő munkát végezni.

márc. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%
Diplomás emberként nem laknék Budapesten kívül, mert nem szeretnék harmadannyit keresni, mint a fővárosban. Így az egész kérdés lényegtelen számomra.
márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
Mivel pasi vagyok, egy nőtől nem várok el semmi ilyesmit. Legyen normális, legyen jó vele a szex, sportoljon, tartson rendet maga körül, legyen jó fej és intelligens stb. Mivel nettó 2 millió fölött keresek, nem pusholnék bele egy nőt olyasmibe, amit nem akar.
márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

4, látássérült szakon végzett gyógypedagógus vagyok, és a megyénkben nem találok munkát, pedig van nem egy egymi, korai fejlesztő, spec általános és szakiskola. Kikerülve a jogszabályt, megkeresve minden kiskaput a látássérülteket ellátja egy tanakos vagy értakos.

Rehab intézmény meg nincs a megyében...

ÉS erre mondhatsz mindent, de azt nem, hogy büfészak.

márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Biztos hogy nem, nem azért tanultam 6 évig és építettem a karrieremet hogy utánna buszsofőr legyek.

Szerintem ez alap hogy olyan helyre költöztök ahol mind a 2 en kaptok jó munkát.


#4 Nem ezt úgy hívják hogy magas szellemi munka. Nem fogsz mondjuk AI research vagy Data Science pozíciót a legtöbb megyében találni. Még ha találsz is akkor is jóval jobban jársz ha felmész Budapestre.

márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!