Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvárnátok a párotoktól, hogy...

Elvárnátok a párotoktól, hogy diplomásként átképezze magát, ha egy adott régióban nincs munkalehetősége?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezném, akik az egyetem elvégzése után a párjukhoz költöztek (vagy a párjuk költözött hozzá), de az adott régióban lehetetlen elhelyezkedni az adott diplomával, míg a másiknak sikerült. Ilyenkor elvártátok a másiktól, hogy képezze át magát akár nem diplomás munkakörbe (pl.bolti eladó, dajka, futár, buszvezető stb.) vagy esetleg közösen költöztetek olyan helyre (akár főváros, megyeszékhely , ahol mindketten tudtatok érvényesülni a diplomátokkal?

márc. 29. 09:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

10#


Ezek a munkák mind home officeból elvégezhetőek.

Épp ez az, ha VERSENYKÉPES tudásod, végzettséged van, akkor ott a távmunka, ami nem korlátoz be lakhely szerint.

márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Én elit belvárosi Úriemberként egyébként sem állok szóba vidéki parasztlányokkal csak és kizárólag budapesti hölgyekkel, de a kerületet is megválogatom. Aki pedig Budapesten nem képes normális munkát találni ott a kompetenciákkal vannak súlyos problémák, inkompetens embert pedig nem választok magamnak párnak. Ilyen egyszerű a képlet, nem véletlenül randevúzom jelenleg is egy nemzetközi bankcsoport Risk Management csoport Product Ownerével illetve egy szemész szakorvos hölggyel. Ilyen szívdöglesztő, jómódú, intelligens Bajezit hercegeknek mint én vagyok nem csak az ízlése kifinomult a nők terén, hanem a sztenderdjei is.
márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

#11 Elvégezhetőek de a legtöbb helyen hybrid munkarend van és be kell járnod heti 1-2x a legtöbb esetben(legalább).


Teljesen remote állások AI research területen ritka, mert főleg nagyobb cégeknek van rá elég pénzük, ugyanakkor sok esetben inkább a startupok azok akik full HO policyval dolgoznak. Lehet kidolgozni külföldre de ez csak akkor opció ha már mögötted van kemény 5-10 év tapasztalat előtte nehéz így állást találni jó helyen.

márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

"nem laknék Budapesten kívül, mert nem szeretnék harmadannyit keresni, mint a fővárosban"


A lakóhelynek semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyit keresel.


270 fős faluban élő barátom jövedelme nettó 5,4M, home office-ban. Ja, és nincs diplomája. Szóval, a diploma megléte sem számít, amikor jövedelemméretről beszélünk.

márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

@7


"Diplomás emberként nem laknék Budapesten kívül"


Helyesen:


"Sznob emberként nem laknék Budapesten kívül"

márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
@15 Nem gondolnám sznobizmusnak, hogy Budapesten vezető beosztásban tudok dolgozni havi 1-1.2 millió nettóért, legtöbb helyen vidéken meg lehetnék könyvesbolti eladó 250-ért.
márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%
Azt várom el, hogy legyen munkája, és egy átlag fizetése, minimum. Ha az adott végzettséggel ez nem megoldható, akkor ingázzon, képezze át magát, bármi. Eltartani nem fogok senkit. Én is dolgozom.
márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%
Én egy 3000 fős faluban lakom, és nettó 1 millió fölött keresek. Budapest egy putri nyílvánoc wc, eszembe nem jutna ott lakni.
márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
9-es, teljesen kizárt, hogy gyógypedagógusként ne kapnál munkát, kb. lasszóval fogdossák őket, nem lehet, hogy valami más probléma van veled?
márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%

18-assal értek egyet. Én falun lakom, friss levegő, szép kilátás, csend. A gyerekem gyalog jár iskolába már első osztálytól kezdve, és nem kell félni, hogy baja lesz.

A főváros túlzsúfolt, büdös, zajos, igénytelen.

Vannak vidéken is jó állások, kétségtelen, hogy kevesebb, mint a fővárosban, de nincs az a pénz, amiért oda költöznék.

márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!