Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PLC programozáshoz kell...

PLC programozáshoz kell informatikai előképzettség vagy elég logikusan gondolkozni?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy PLC programozó tanfolyamom. A cég ahol dolgozom gyártósorokat készít tehát ennyi rálátásom van,hogy ők ezeket programozzák. Mivel én “csak” egy forgácsoló vagyok ott nem igazán tudok velük beszélni annyira másvilágban élnek ők. Nyelvtudás kell-e hozzá? Nyílván tudom hogy egyből nem keresnék olyan sokat de amit most keresek forgácsolóként azt biztos meg kapnám(nettó 480-500 több szakban). Meg szerintem a jövőben is lesz rájuk szükség.

ápr. 2. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább elektronikai alapismeretek kellenek. LD-ben pl elég egyszerű programozni a többi sem nehéz de aki még nem programozott annak okozhat meglepetéseket. De mielőtt pénzt költesz rá töltsd le a codesys-t meg warezold le a factory io-t aztán nézz pár netes tutorialt hogy lásd mennyire látod át.
ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges, mert PLC programozónak általában mérnököket vesznek fel. De ha Te el tudod intézni cégen belül, hogy átkerülj oda, akkor sok sikert.


Ha automatizált, PLC-s rendszerekkel akarsz foglalkozni, de nincs mérnöki diplomád és nem is akarsz, akkor villanyszerelő (Villamos készülék és berendezések szakmairánnyal), Automatikai technikus, mechatronikai technikus végzettségekkel többre mész, ebben a sorrendben.

ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb PLC pozika villamos/mechatronikai mernok vagy mernokinfos vegzettseggel vesznek fel. Bar lattam mar olyat, ahova dedikaltan a PLC programozo szakkepzettseget kertek, 15 eves palyafutasom alatt 2 ilyen allashirdetest lattam. Viszont ezek nem is tuntek komolynak.

Eleg tag fogalom a PLC, de kozep tavon ez is el fog menni egy copilot alapu iranyba, virtualis hardvereken. A jelenlegi architekturak gyokeresen valtozni fognak. Most akkora energiat hogy mernoki diploma, majd tapasztalatszerzes a nullarol, nem erdemes belerakni. Ha a sajat munkahelyeden van lehetoseg, akkor amit a #2 irt, automatikai technikussal, kevesebb efforttal bele tudss kostolni ennek a vilagnak az utolso ~1-1,5 evtizedebe.

ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell infós végzettség hozzá.

Inkább felesleges is, a PLC programozás az a programozás legegyszerűbb része, persze megvannak a maga specifikumai.

ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!