Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozói képzés másfajta...

Programozói képzés másfajta előképzettséggel, illetve melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Röviden: statisztika mesterszakon végeztem, de az a helyzet, hogy hiába hangzik olyan jól a data scientist-kedés, nekem nem ez a területem: nem érdekel annyira és nem is vagyok jó benne. Viszont a képzés során nagyon sokat R-eztem (ez ilyen kifejezetten statisztikai program), illetve Pythonoztunk is valamennyit (akkoriban azért elég jól ment, és utána kicsit tudtam magamtól is fejlődni, viszont évek óta nem használtam rendesen), aztán az összes munkahelyemen SQL-eztem. Ezeket azért írom le, mert szerintem van affinitásom ezekhez a dolgokhoz, elég jók az analitikus skilljeim, és mondjuk SQL-nél egy riport vagy proci megírásánál tényleg elkap a flow, sőt, még azt is élvezem, amikor más scriptjeiben kell megtalálni a hibát. Szóval nagyon szeretnék valami programozós területen elhelyezkedni.


A fentieket azért írom le, mert körülnéztem azért a témában, és olvastam olyanokat, hogy aki ilyen programozó suliba megy, annak pont az alapok fognak hiányozni, és ha kifut az a technológia, amit a képzésen tanult, nem fog érteni semmihez. De én remélem, hogy a fentiek miatt van azért némi alapom, meg affinitásom is, hogy ez ne történjen meg, és erősen gondolkodom egy képzésen.


Közben rájöttem, hogy tulajdonképpen kicsit azt is várom, hogy megerősítsetek ebben :), de hát valószínűleg nem sokan futották be ugyanezt a pályát (eleve a szakunkon jó, ha tízen végeznek egy évben), viszont ha van olyan képzés, amit inkább ajánlanátok,nagyon kíváncsi lennék. A Greenfox ugye a legnépszerűbb, és a végén, ha jól emlékszem, még partnercégekkel is lehet találkozni, ami valószínűleg nekem nagyon hasznos lenne,mert elég jól el tudom magam adni interjúkon (ami kész vicc, tekintve, hogy egyébként iszonyú szorongó vagyok, de ott valahogy mégis megy).


Vélemény?



nov. 21. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"De én remélem, hogy a fentiek miatt van azért némi alapom, meg affinitásom is, hogy ez ne történjen meg, és erősen gondolkodom egy képzésen."

Itt olyan dolgokra gondolnak, amit sima használat során vagy amikor féléves gyorstalpalót kapsz, akkor nem téma.


Tehát ha azt mondom, hogy clean code, akkor valószínűleg nem fogsz róla semmit tudni, pedig ez egy alap dolog.

Ilyenekre kell gondolni, amikor azt mondják, hogy nincs - mondjuk úgy - program nyelvtől független programozás ismereted.

nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ige-en, de kb egy google találat volt megtalálni:

"Clean code is clear, understandable, and maintainable. When you write clean code, you're keeping in mind the other people who may read and interpret your code at a later time. You're helping others understand the purpose of your code so that they can make changes to it eventually."


És ez amúgy most is igaz rám, konkrétan szarrá szoktam kommentelni mindent. Nem úgy, mint a kollégáim...

nov. 21. 19:57
 3/17 anonim ***** válasza:

A szarrá commentelés nem egyezik meg a clean code-al, nyilván hasznos ez is.


Szerintem vegyél egy online képzést vagy könyvet, ez alapján már jól el tudsz indulni. Képzés szerintem max akkor kell, ha nem tudsz tanulni önmagadtól struktúráltan, vagy olyan formában oktatnak ahol rendszeresen kapsz érdemleges visszajelzést.


Matek és statisztika alappal valóban a data vonal az adott, de programozói tudással más területen is simán el tudod adni magad. Hajá!

nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nyilván túloztam :), és egyébként azt én is észrevettem, hogy szebbek is lehetnének, amiket írok, ebben mindenképpen akartam fejlődni. Viszont én leginkább úgy tudok tanulni, ha van számonkérés, visszajelzés, vagy ha már konkrét feladathoz használom a tudást, nem csak úgy magamtól tanulok valamit.


Köszi!

nov. 22. 05:31
 5/17 anonim ***** válasza:

#2

"Ige-en, de kb egy google találat volt megtalálni:"

Persze, minden egy google találat lesz, csak a különbség az, hogy aki lenyomott egy egyetemet, az még ha nem is tudja fejből a definíciókat, de emlékszik, hogy létezett az adott fogalom, te nem.

Tehát egy clean code-ról elhangzott kérdéssel - nélkülem - simán lehet, hogy először interjún találkoztam volna, és egy halom ilyen topic van, ami nem nyelv specifikus ismeret és egyetemen találkozik vele az ember.


Egyébként a clean code szabályai azok ennél a pár sornál azért lényegesen többről szólnak. Ez még a SOLID elveket se foglalja magába.


"És ez amúgy most is igaz rám, konkrétan szarrá szoktam kommentelni mindent. Nem úgy, mint a kollégáim..."

Egy clean code elveket követve, jól megírt programot sokszor kommentezni sem kell, mert a kód jól olvasható.


#4

"szebbek is lehetnének, amiket írok, ebben mindenképpen akartam fejlődni"

Viszont vannak olyan szabályok, amikre magadtól nem jönnél rá, amikor kisebb projekteket írsz.

Az egyik oktatóm ilyen ökölszabályként pl. azt emlegette, hogy egy függvény ne legyen több, mint 50 sor. Ha több, akkor lehet új függvényt írni.

Egy ilyenre magadtól nem feltétlenül jössz rá.

nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vannak a tudásban szintek:

1. Tudod mire kell googleben keresni


2. Megérted, amit ott találsz


3. Ismered a témát fejből


4. Ismered a témát fejből és ezt a gyakorlatba is át tudod ültetni


5. Egy valóban hatékony, jó megoldást tudsz a problémára.


Itt van pl a clean code. Pár nap alatt el lehet olvasni a szakirodalmat. De hogy a gyakorlatban is tiszta kódot produkálj komplex problémákra az évek és tapasztalat kérdése.

nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6

Én kifejezetten interjúztatás szempontjából írtam erről, mert egyetemről kikerülve sem fog valaki gyakorlatban minden clean code szabályt követni, és ez nem is elvárás entry level szinten, de az igen, hogy ha rákérdeznek, akkor 2-3 dolgot tudj róla makogni, mert akkor látják, hogy hallott már róla.

nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké, akkor most, hogy tisztáztuk, hogy az egyetemi kézpést elvégzők előnyben lesznek hozzám képest, a kérdés továbbra is az, hogy lesz-e öt év múlva is programozó munkám, ha elvégzek egy ilyen képzést, jelent-e valami előnyt a korábbi végzettségem, illetve melyik kurzus a legjobb. (Hármat néztem egyelőre, Codecool, Greenfox és Progmatic). Nyilván az érdekelne a legjobban, aki valamelyiket elvégezte.
nov. 27. 07:59
 9/17 anonim ***** válasza:

#8

"lesz-e öt év múlva is programozó munkám, ha elvégzek egy ilyen képzést"

Erről szóltak a válaszaink. Nyílván megtanulhatod magadtól azt a tudást, amit az egyetem ad, csak végtelen idő és hatalmas szívás lesz, mert nem tudod, hogy mit mennyire kell tanulj és még félre is értheted.

Ha te nem tanulsz és fejleszted magad, hanem csak azt várod, hogy mindig legyen munkád, akkor valószínűleg nem lesz. Ha rendesen tanulsz mellette, akkor megmaradhat.


"jelent-e valami előnyt a korábbi végzettségem"

Hát, jelenthet, ha olyan területre mennél, de ahogy értelmeztem pont azt mondod, hogy nem neked való.

Ezek az egyéb ismeretek akkor segítenek, amikor valamilyen szintén kötődik ahhoz az egyéb ismerethez az, amit fejleszt az ember.


"illetve melyik kurzus a legjobb"

Passz. Még az se biztos, hogy lehet egyértelműen legjobbat mondani és nem pedig attól függ, hogy mi a cél, pl. minél előbb elvégezni, minél alaposabb ismeret, minél biztosabb munka a képzés után stb.

nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Felesleges mindenféle plusz kurzusokat tanulnod. Nézz ki egy területet / technológiát (web, Java, .NET ilyesmik), feküdj rá egy kicsit és jelentkezz junior programozónak.
nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!