Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SZJA és nettó fizetés?

SZJA és nettó fizetés?

Figyelt kérdés
Ugye 25 év alatt szja menteséget élvez mindeni. És az érdekelne, hogy amikor nettó fizetési igényt kérnek a munkáltatók, az szja-t bele kell számolni vagy nem?

ápr. 8. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltató nem kér nettó bérigényt, nem szabadna hogy számítson hogy neked milyen kedvezményeid vannak vagy épp nincsenek.

Ami számít az a bruttó bérigény és fizetést mindig bruttóba adj meg.

ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye 25 év alatt szja menteséget élvez mindeni."

Nem. 25 év alatt SZJA KEDVEZMÉNY van, nem mentesség. Idén bruttó 576601 forintig jár, azaz csak az ezen összeg fölötti részre kell SZJA-t fizetni.


"amikor nettó fizetési igényt kérnek a munkáltatók"

Amikor nettó fizetési igényt kérnek a munkáltatók, akkor rájuk kell vágni az ajtót és mindenki mást is lebeszélni a cégről, mert 99% hogy szürkén/feketén akarnak foglalkoztatni. (1% az esélye, hogy csupa retardált hülye dolgozik náluk, aki nem érti a nettó/bruttó fogalmát és egyszerűbb a hülyétől azt az összeget kérdezni, amit a számláján akar látni fizetéskor).

ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék olyan munkáltatóhoz, amelyik NETTÓ bérigényt kér, sőt, a bérigényem bruttóban adnám meg, ezzel is jelezve, hogy LEGÁLISAN BEJELENTVE akarok munkát vállalni.
ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Hogy választ is kapj, igen, én beleszámolnám, tehát hogy kedvezménnyel együtt mennyit utalna a cég.

De igazuk van a fenti hozzászólóknak, inkább olyan céget keress, ahol fehéren foglalkoztatnak.

ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4, tehát közlöd, hogy nettó 400ezret szeretnél.

Mivel a szerződésbe bruttó kell, bele fogják írni, hogy 490ezer akármennyi.

Aztán ha már nincs szja-kedvezményed, kapsz 326 nettót.

ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet vitakozni, én ezt TAPASZTALTAM, igen.

Egy anyuka jött dolgozni babázásból, még a gyest is képesek voltak beleszámolni a nettójába. Hogy mi történt volna amikor lejár a gyes azt nem tudom, szerencsére volt annyi esze hogy addigra továbbállt.

ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM szabad olyan helyen dolgozni, ahol nettót kérnek! Azért tudnak fent maradni ezek az adócsaló feketéző cégek, mert mindig akad olyan hülye, aki dolgozik nekik.

De ha nagyon akarod, mondd azt, hogy ennyi és ennyi nettót kérsz, de NEM akarod érvényesíteni az SZJA kedvezményedet (ezt jogod van így kérni). Aztán megnézed a szerződésed, hogy a helyes bruttót írták-e bele, majd az SZJA kedvezményt visszaigényled a következő bevalláskor.

ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat.


2. igazad van kedvezmény nem mentesség, rosszul írtam

ápr. 8. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:

" És az érdekelne, hogy amikor nettó fizetési igényt kérnek a munkáltatók, az szja-t bele kell számolni vagy nem?"


Akkor a te kedvezmenyedet akarja benyelni!

ápr. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizetést mindig bruttóban adjuk meg!

Miért? Mert a nettó fizetést sok minden és bármikor befolyásolhatja. Például jogszabályváltozás. Hogyan követed azt le nettó bér esetén? Sehogy...

Már eleve abszurd nettó bérben egyezkedni. Mindenhova a bruttó bér az alap -> ellátások, stb.

ápr. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!