Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 350 ezres fizetésből...

Nettó 350 ezres fizetésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

17 vagyok, nagyon szeretnék tanár lenni.

Úgy tudom, hogy most az emelés után nettó 350-360 körül van a legtöbb tanár fizetése.

Ez elég ahhoz, hogy az ember kifizessen egy albérletet és rendesen meg tudjon élni belőle?

Szegedi vagyok, ha ez számít.



ápr. 6. 15:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
igen. Feltételezem lesz egy párod is, aki szintén hozzátesz 350e-t, vagyi 700 ból kell 2en megélnetek, ill ha nyelvszakos vagy pl angol, akkor a magánórákból, fordításokból is lehet + pénzt szerezni, és akkor ez csak 1-2 ötlet, amire a nyelvtudást használhatod.
ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha az ingatlan kérdése megoldott, vagyis saját,nem albi, nem hitellel terhelt, akkor meg.


Máskülönben sovány.

ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem lesz párom, az biztos. Aszexuális vagyok.
ápr. 6. 15:30
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon szűkösen talán de sok mindenről le kell mondani.
ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Hát jelenleg szegeden albik 100-150 között vannak, erre jön a rezsi, közös költség stb ami olyan 30 ezer. És kb 100 ból kijön az egyéb alap dolog.


Szóval összesen az 230-280 ezer ft.

Maradékból tudsz spórolni, nagyobb dolokat venni vagy nyaralni.


Nem engedhetsz meg magadnak túl sok mindent de el lehet azért belőle lenni.

ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
#3 attól még lehet párod. Akkor legyen lakótársad.
ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

"Úgy tudom, hogy most az emelés után nettó 350-360 körül van a legtöbb tanár fizetése."

És azt tudod hogy ha most vagy 17, akkor kb 10 év múlva kezdhetsz tanítani komolyabban? Vagyis tudnod kéne mennyi lesz akkor egy kezdő pedagógus fizetése, illetve hogy az milyennek fog majd számítani..

ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
szukosen
ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

Egyedül is meglehet persze csak nem lesz soha saját Ingatlanod (ha nem tesznek alád egyet), nem biztos hogy fogsz tudni nyaralni, hobbira se fogsz nagyon tudni kolteni, de mindegy is mert ugyse lenne ra idod.

Egyébként magánóráknadását, fordítói munkat, azaz mellékállást nem ajánlok melle, mert így is nagyon fárasztó. Nem véletlen panaszkodnak akik ebbe benne vannak. Egyébként mindenki vállalhatna másodállást a teljes munkaidős állása mellett, mégsem teszik… csak a tanaroktol varjak el.

ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 360 ezerből megélek a kiskorú gyerekemmel együtt. Persze saját ingatlanban, tehát bérleti díj nem játszik bele.

Ez nem jelenti azt, hogy baromi jól élek. Mert nem. De kenyérre még jut és tejre is.

ápr. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!