Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyermekes anyukák! Valóban...

Gyermekes anyukák! Valóban hátrány mikor meghallják az interjún, hogy gyermeketek van?

Figyelt kérdés

Eddig szállítmányozásban dolgoztam és félek attól, hogy meghallják hogy gyerekem van ( puszira már nem fogok túlórázni stb...) és kapásból kuka. Vagy idővel én hagyom ott,mert nem fogom tudni összeegyeztetni. Jövőre vissza kell állnom dolgozni és már olyan hogy Home Office nem is vágyom...


Nektek mi a tapasztalatotok?


ápr. 16. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Akkor már be sem hívnak interjúra..
ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne korlátozd le a nézőpontod a nőkre:


Én férfiként éppen állást keresek (váltás) és így vagy úgy, de mindig előjövök vele, hogy van 2 kicsi gyermekem. Ennek egyik oka, hogy én vagyok, aki óvoda utáni foglalkozásra viszi őket, mert olyan IT-s munkám van, ami jobban meg tudja engedni a rugalmasságot, időbeli csúsztatást, mint a feleségem munkája, ahol mindenképpen ott kell lenni.


Szóval én is ennek a fényében keresem az új állásomat és mindig megemlítem.


Szóban ezt eddig jól fogadták, kiemelték akár, hogy másnál is van ilyen eset. Persze utána nem tudom, hogy 1-1 pályázatomnál ez mennyire volt döntő, amin nem én nyertem, de én úgy érzem, hogy eddig nem ezen múlt.


Én kicsit úgyis állok hozzá, hogy ahova nem kellek így, az nekem se lenne jó, mert még előttünk az óvoda vége és az általános iskola eleje, ahol hozni-vinni kell és szintén lehet iskola utáni foglalkozás/sport.


Szóval nyilván függ a munkakörtől a dolog, de nem csak anyukákra lehet igaz.


(Nem támadólag írtam, csak árnyaltam a dolgot.)


Amúgy miért baj a Home office? Ha olyan a munkaköröd, akkor az gyermek mellett inkább nagy előny.

ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Sosem volt hátrányom belőle pedig 3 gyermekem is van.
ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán hogy jön szóba egy interjún, hogy gyereked van?
ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezik!
ápr. 16. 17:49
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha fel is vesznek nyilván nem fogják jó szemmel nézni, hogy míg te vígan lubickolsz a babavárós / csokos ingyentízmilliókban szja mentesen, addig a többiek hülyére dolgozzák magukat éhbérért. Nem csoda ha kinyílik a bicska a zsebükben...
ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legálisan ilyet nem kérdezhetnek
ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os: vállalj te is gyereket és meglátod, hogy fogsz te abban lubickolni! :XD


Akkor is ki fog nyílni az a bicska, csak lehet, hogy magad ellen fordítod majd..


Respect minden szülőnek!!

tegnap 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!