Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal generáció, éreztek ti...

Fiatal generáció, éreztek ti is egy generációs különbséget köztetek és a 'boomer' kollégák között?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez mennyire a generacionk sajatja, vagy egyeni dolog, de engem feltetelezem a kollegaim lustanak tekinthetnek. Én 28 éves vagyok, ők átlagban 50-60.


Egyreszt,nem mondanam magam lustanak. Ugyanakkornnem értem, hogy miert kell mindent barokkos körmondatokban megfogalmazni? Miert kell tulbonyolitani az eletet? En mindig probalom leegyszerusiteni a dolgokat, megtalalni a legegyszerubb megoldast, ha kell delegalni.


Kolleganom gyakran kiakad ha delegalok: "igy sosem tanulod meg". Szerintem meg ez egy manager skill.


Na de, ami a legjobban frusztral az a mikromanagerkedés. Mikor visszanéz emaieket tobb honappal ezelőttről es talal bennuk valami vesszohibat. Ehhez kapcsolodoan: ha te nem jarsz be es home office-bol tolod: biztosan nem is dolgozol. Biztos mindenre is van idod, mert alig van dolgod...


Na mindegy, lehet csak en vagyok rossz helyen, de ez az idosebb generacio miert ennyire control freak? Miert zavarja oket, hogy mit csinalok? Hogy hova utazok? Na meg ez a mas magánéletében valo vajkalas tenyleg a legalja.



ápr. 17. 03:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Én azt vettem észre, hogy a "boomer generáció" sokkal nagyobb jelentőséget szentel a hűségnek, büszkék arra, hogy 10-15-20 éveket képesek ugyanannál a cégnél maradni úgy, hogy évenként jó esetben 2-3%-ot ha emelkedik a fizetésük. A fiatalabb generáció sokkal inkább tisztában van azzal, hogy egy munkahelyváltás potenciálisan 20-25%-os azonnal fizetésemelést jelenthet, ezért jobban mer váltani, nem ragad le ugyanott, sűrűbben mozdul ki a komfortzónájából.


A másik nagy különbség, hogy az idősebb generációnak hála a fiatalabbaknak gyakorlatilag lehetetlen saját lakásban gondolkodniuk, olyan szinten lakhatási krízis lépett fel. Nem csak Magyarországon, de külföldön pl a lakhatás jelentős része meghaladja a fizetés 40%-át is (albérlet, rezsi, stb).

ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Sajnos ez valóban így van. Én egy egyszobás lakást bérlek Pragában. 30 nm sincs. És a fizetésem majdnem FELE elmegy rá! És akkor csodálkoznak, ha motiválatlan a fiatal munkavállaló, és csak a szükséges minimumot vállalja be.
ápr. 17. 10:14
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de talán érdekelheti a "társaságot". :)

Youtube-on a Friderikusz podcastben éppen készül egy 6x1 órás sorozat a generációkról, amit egy (szerintem) rendkívül intelligens, összeszedett generációkutató csinál. 4 rész már elérhető, érdemes belenézni, talán sok olyan kérdésre is választ kaptok, kapunk, ami a munkahelyen jön szembe a témában.

ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
16%

"Na mindegy, lehet csak en vagyok rossz helyen, de ez az idosebb generacio miert ennyire control freak? Miert zavarja oket, hogy mit csinalok? Hogy hova utazok? Na meg ez a mas magánéletében valo vajkalas tenyleg a legalja"


Nem, te dolgozol rossz helyen, nekem a legfiatalabb kollégám is 15 évvel idősebb tőlem a csapatban de van nyugdíj közeli is. Én 27 éves vagyok, sosem kérdezte senki, hogy ennyi idősen miből van 2 saját tulajdonú budapesti lakásom (egyiket kiadtam albérletbe másikat időszakosan használom, negyedévente 1x amikor a HQ-ba megyek) és BMW X6-om, valamint miért nem járok be.

ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

1. válaszolód vagyok most megint, a “boomer” :)

Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy a hasonlóan válságközeli, rendszerváltozás utáni évtizedben aaaannnnyira hawaii volt a létbizonyosság… nekem sem volt lakásom 23 évesen, egyetemről kikerülve és én is “kis pénzekért” kezdtem a szakmában dolgozni. Évtizedek (!) kellenek egy középosztálybeli egzisztencia megteremtéséhez és általában ez is könnyebb családban, párkapcsolattal stb, mint egyedül.

Igazatok van, nehéz most is fiatalnak lenni, de higgyétek el, 5-10-15 évente vannak a jelenlegi társadalmi-gazdasági helyzethez hasonló hullámvölgyek és sajnos teljesen normális az, hogy egy ember többször is megéli ezt aktív élete során… fizettem én állami egyetemen ösztöndíjat (mindenki más is abban az évben), fiatalként nekem is mellbevágó volt a Bokros-csomag, volt körülöttem 10+ %-os valós munkanélküliség is… szóval kijut minden generációnak… előttünk meg anyáink megélhettek háború utáni évtizedekben áruhiányt stb…

ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Igen, főleg pályakezdőként, hozzáteszem, ez munkahelyfüggő.


Patikákban dolgoztam eddig, és sokszor éreztem, hogy az idősebb generáció kezdte a konfliktust, nem a fiatalabb...

ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ezt en is erzem. Egyszer nem kezdtem el nyiltan kiakadni mas kollegara. Az lehet h valamelyik ismerosomnek elmeseltem, mennyire nem birom, de az hogy pl nyiltan megalazzon valaki, mintha ő sosem hibazna..
ápr. 18. 10:40
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

Idéznék párat, amit huszobévesen a munkahelyemen az idősebb korosztálytól (kb. 50-60 évesek) kaptam beszólásként:

"Dolgozzanak a fiatalok"

"Szemtelenül fiatal vagy"

Egy másik kollégának (kb 30as volt) meg azt mondta az idős vevő, hogy megyek az idősebb kollégához, az jobban tudja, mint maga!


Szóval idős bunkókból nem volt hiány...

ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Kaptam lekezelő megjegyzéseket egy csomószor idősebb kollégáktól, akik zöldfülűnek néztek állandóan. Azt hitték, hogy ők mindig mindent jobban tudnak, de amikor valamit mégsem tudtak, csak legyintettek egyet, abból nem csináltak problémát. Elég sokszor kettős mércét éreztem, hozzáteszem, hogy huszonéves férfiként az ötvenes nőktől (az elváltak voltak a legflegmábbak)


Meg kellett volna mondanom nekik, hogy fiatal vagyok, nem hülye..

ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes volt hallani pályakezdőként, hogy az elvált, hitelből élő kollégák akartak kioktatni engem az életről, pálykezdőként... nyilván nagyobb az élettapasztalatuk, mint nekem, de akkor is elcseszték az életüket egy csomószor, nem voltak valami okosak...
ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!