Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálnátok az újabb...

Mit csinálnátok az újabb plusz feladat elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgozok és kaptam egy plusz feladatot. Amit a műszakvezető lepasszolt nekem. Egyébként engedékeny velem minden szempontból. Hozzáteszem a munkám is jó, én vagyok az egyik legjobb a gyárban nyilván ezért akarja rám bízni, mondta is hogy én nem rontom el.

De akkor hogyan kéne mondani, hogy akkor valamit az egyszerűbb feladataimból adjon át másnak?

Mert igazából van egy b*szott nagy csarnok és ott nekem mindennel képben kell lenni.


Mivel férfi vagyok és a számítógépekhez is jól értek ez 2 nagy előny. Mert pl. ha nehezet kell emelni vagy bármi olyan amihez jó ész kell.

Viszont volt olyan, hogy be kellett állni mindenkinek a sorra dolgozni (ez a sima gyári monoton munka). És mondta hogy beírta hogy ott voltam de nem kellett csinálnom.



ápr. 17. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Megmondod hogy csak azt a munkát végzed el ami a munkaszerződésben szerepel.
ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg tőle, hogy milyen plusz juttatást kapsz a plusz feladatért?
ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BeefEater ***** válasza:
76%
"Figyelj főnök. Jelenleg A, B, C és D dolgot csinálok. Most azt akarod, hogy E-t is csináljak de ez már nem fér már bele a munkaidőmbe. Légszíves mondd meg, hogy a meglévő feladataim közül melyik rovására végezzem el az új dolgot."
ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Felmondok.
ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez a feladat nem szerepel senki munkaszerződésében és azért nem fognak újat csinálni. Viszont pl. volt hogy elaludtam és szóltam hogy ez van, nem szóltak semmit csak dolgozzam le, elvileg az is szerződésszegésnek minősül. Ez az út nem járható.


Illetve szerintem a plusz juttatás sem, mert küldik el az embereket. Az én pozícióm legalább biztos.


Felmondás is hülyeség lenne, amég nincs új hely.


A 3. válasz talán előre viszi az ügyet. Viszont ez olyan, hogy van amikor szó szerint semmi dolgom nincs, van amikor meg még F dolgot is nekem kell.

Megmondom őszintén nem szeretem nyomkodni a telefont, amikor semmi dolgom nincs, de ez a meló olyan hogy figyelmetlenségből könnyű elrontani. Meg be kell tanulni és nem 5 perc alatt fog menni. Amúgy meg már szerencsére mindent rutinból lehozok.

ápr. 17. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

"Egy gyárban dolgozok és kaptam egy plusz feladatot. Amit a műszakvezető lepasszolt nekem. Egyébként engedékeny velem minden szempontból."


Ne csak kapni szeress hanem adni is. A kölcsönösség elve alapján..Csináld meg szó nélkül, biztos, hogy nem fog elfelejtkezni honorálni a gesztusodat ha már igy áll hozzád.

ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szád nincs?
ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Megondom, hogy minden megkezdett órára 15 000 Ft-ot számlázok majd.
ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Az elmúlt években rengeteg munkahelyet hagytam ott hirtelen felindulásból, mert felidegesítettek. Az a baj, hogy én nem szoktam kérni, nincs átmenet hanem azt mondom hogy B*zdmeg akkor csináld magad és otthagyom a helyet.
ápr. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!