Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A budapesti munkaerőpiacot...

A budapesti munkaerőpiacot (bérezési szempontból) miért érintette ennyire rosszul a Covid?

Figyelt kérdés

Én mosonmagyaróvári vagyok eredetileg, de az egyetem után Budapestre költöztem, mert sokkal jobbak voltak a munkalehetőségek.Akkoriben meg ez a régió volt pusztulat és BP-n voltak jobb fizetések.



Minőségbiztosítás területen dolgozok.Itt Budapesten én azt érzem,hogy Covid után földbe állt a munkaerőpiac bérek terén és még mindig nem mászott ki belőle teljesen.


A bérek mintha beragadtak volna.


Van diplomám, tudok nyelveket, tapasztalatom is van, mégis az interjún csak a szemforgatásokat látom a bérigénynél.Sőt, mintha rosszabbak lennének a fizetések, mint a Covid előtt.



Ezzel szemben, otthon GYMS megyében, mintha a munkaerőpiacot nem érintette volna ilyen drasztikusan, sőt még fejlődött is.


A szemléltetés végett,otthon a minőségbiztosítási mérnök állásokat 800-1,1 milliós sávban határozzák meg, sok helyen a bérsáv nyilvános, része a hirdetésnek.


Én most sem keresek bruttó 800-at.Pedig, egy kvázi hájpolt vállalatnál dolgozok.Az én béremet, meg a kollégákét alig-alig akarják emelni.


Mi az oka,hogy a budapesti munkaerőpiacot szinte lenullázta a Covid, míg az otthoni GYMS megyei számára olyan volt, mint egy nátha?


ápr. 21. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért az elég erős állítás hogy nullázta.

Egyébként meg ugyanaz a statisztika mit mutat Budapestről, amiből az óvári 800k-1,1M sávot kiolvastad?

ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Más országrészt is érintett,hidd el.
ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nullázott le semmit amugy
ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!