Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pontosan hogyan is működik a...

Pontosan hogyan is működik a targoncázás? Ki vezetheti, ki nem? Illetve egyik gépkezelő megtilthatja a másiknak annak használatát?

Figyelt kérdés

Dolgozom egy cégnél üzemi területen, ahol nagyjából 1 hónapja van gyalogkíséretű targonca.

Február 01-én vezető üléses (3324) gépkezelői jogosítványt szereztem. Ez jó a 3316, gyalogkíséretű targoncára is...

Mikor megjött az új gép, megkérdeztem az egyik művezetőt használhatom e, mert van rá jogsim, engedélyt adott rá.

Utána pár órával később egy targoncás megtiltotta nekem annak használatát. Nem foglalkoztam a kérdéssel, vissza álltam ,,békára", legyen úgy ahogyan akarja...

Múlt héten az egyik csoportvezető megint szólt, hogy de, használhatom a gépet, mert van rá jogsim. Hozzá teszem, kézi emelő azaz ,,béka" kevés van a cégnél, jogsival rendelkező egyén úgy szintén :D Tehát nekem az anyagmozgatást megkönnyítené ha gyalogkíséretűznék...

Tegnap ennek tudatában újra elővettem a gyalogkíséretűt, hirtelen előbukkant egy másik targoncás, hogy ne használjam... :D


Ezért most megkérdezem...

Ha van gépkezelői jogosítványom, mi kell még ahhoz, hogy azt a f*st használhassam?? 🥲



ápr. 23. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónak írásban meg kell bíznia téged, hogy pontosan melyik emelőgépeket használhatod az adott telephelyen. Így jogszerű.

Végzettség és érvényes jogosítvány értelem szerűen szükséges a kezeléshez.

ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem kérdezted meg attól a másiktól hogy "miért ne használjam???"?
ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, mert miután szólt, hirtelen el is tűnt... nem volt kedvem keresgélni
ápr. 23. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdd el használni újra, hátha előkerül az ember is. Aztán megkérheted, hogy indokolja meg.
ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól rémlik akkor a targoncás oktatáson el is mondták nekem mik a feltételei a targonca használatának. Szerintem te nem figyeltél oda.

1. Érvényes targoncás jogosítvány

2. Érvényes munkaalkalmassági vizsgálat

3. A munkáltató írásos engedélye melyik gépet használhatod

4. Egy működőképes targonca

ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az vezetheti akinek :


-Jogsija van rá.

-Gépkönyvbe beírta magát.

-Gyakorlata is van.


Szakmai felelősségbiztosításod nem árt ha van!

ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!