Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi gazdálkodás szakosk...

Nemzetközi gazdálkodás szakosként hogyan válasszak gyakornoki helyet, ami nem csak a gyakornoki féléveim idejére foglalkoztatna? Többi lent. (Budapest)

Figyelt kérdés
3.éves nemzetközi gazdálkodás szakos hallgató vagyok a Debreceni Egyetemen, következő félévtől kell elkezdenem gyakornokként dolgozni. Ez a szak elég hibrid, mindent is tanultunk, de semmibe nem mélyedtünk bele igazán. Engem a pénzügyi elemzés érdekelne nagyon, s érdeklődnék, hogy Budapesten hová lenne érdemes pályáznom, ahol ilyen szakos hallgatóként szívesen fogadnak ilyesmi pozícióra? Előny, ha multikulturális a környezet, van home office lehetőség is,tudok tapasztalatot szerezni (nem csak dísznövénynek és semmittevőnek vesznek fel, hogy ott legyek és telítsem a pozíciót) valamint nem csak a gyakornoki program idejében foglalkoztatnának, hanem utána is hajlandóak lennének, ha "megtetszem" nekik. Már pályáztam a Morgan Stanleyhez, de onnan nem kaptam még semmilyen visszajelzést a telefonos interjú után, bár, ahogy hallottam, elég nehéz a videóhívásos interjún túljutni, annyira nehéz, és izzasztó. A Citi Banknál is van ilyen Financial Analysis Internship pozi, de sajnos szerintem telített, mert nem tudok rá jelentkezni. Ez utóbbi kettőt azért említettem meg, mert ilyesmi volumenű, beállítottságú helyen szeretnék dolgozni.

#Budapest #gyakornok #pénzügyigyakornok #otthondolgozni
ápr. 23. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagy abban a helyzetben hogy nagyon válogathass a cégek közül meg hatalmas elvárásaid legyenek, örülj ha egyáltalán szóba állnak veled és kapsz ajánlatot bárhonnan vidéki egyetem büfészakjára járó tapasztalattal nem rendelkező hallgatóként
ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom az érdemi javaslatokat.
ápr. 24. 08:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha képes lennél full time-ban nyomni, akkor ajánlom hogy próbálkozz meg junior pozíciókat is megcélozni. Citi Banknál nekem az a tapasztalatom hogy első vagy 2. interjú után kussolnak bő két hónapig aztán hirtelen küldenek egy emailt hogy "tessék ajánlat, fogadd el 3 napon belül". Ha kevésbé pénzügy s inkább tőzsdei/nemzetközi elemzés arculata érdekel akkor energiaiparban, mint pl MVM-ben is lehetnek pozik.
ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Néztem, de még hasonló sincs jelenleg üresen, inkább ilyen mérnöki pozik.
ápr. 25. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!