Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőmérnök diplomával járműmé...

Építőmérnök diplomával járműmérnök- vagy villamosmérnök bsc-re (járműipar érdekel) könnyebb átképezni, illetve jobb jövőbeli lehetőséget kovácsolni?

Figyelt kérdés

Csalódott lettem az építőiparban. Már nem csak fizetés mértékében, hanem a kifizetés idejében is (annak örüljek, ha egyáltalán abban a hónapban küldik az előző hónapban ledolgozott bért rengeteg nem kifizetett túlórával párosítva). Tervezőként dolgozok még jelenleg. A körülmények rossz állása miatt elkezdtem gondolkozni átképzésen.

Akik benne vannak a kérdésben említett kettő szak valamelyikében (nemcsak az egyetemi tanulás miértje érdekel, hanem a további kilátások minősége is), hogyan élték át, mennyire jók a munkakörülmények, fizetés mértéke mekkora, stb.?

A képzést csak duális képzésben csinálnám meg.

Kérdésemre a válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!



máj. 27. 05:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökivel jók a lehetőségek, sokfelé lehet vele menni, sok az állás, az iparágban van megrendelés, legyen az e-motor, hálózatok vagy szoftver. Ezt a diplomát (még) megbecsülik.
máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok épìtőiparban dolgozó mérnök hozzászolasat olvastam már a neten, és rengetegen panaszkodtak hogy a magánéletük illetve a szabaidejuk ráment az ezen iparágban sok esetben el árt munkaidőre. Én mondjuk pont találtam 8 órás melót, de cserébe sztem egyáltalán nem kiemelkedő amit keresek vele. Tovabba zavar, hogy politikától kezdve elég sok olyan dolog jelen van ebben az iparágban amit nem szívesen latnek az iparban ahol dolgozom. Kezdesnek mondjuk járj utána netán, hogy matek , fizika, netán szabválok, pár gazdasági targy ami jelen volt a tantervedben netán nem-e elfogadtathato a masik kiszemelt szakodon. Sokat számít a tervezesben ha mondjuk nem nulláról kell matekokon át mindenen újra végig menni. Meg ha újra atismetlened őket nem is ártana. Tanulmányi osztály segíthet. Egyebkent az elektronikával tippre nem lehet mellé lőni sztem. Egyre tobb helyre kell. Lásd elektromos hajtások.
máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként alkalmazott tervezokent jó eséllyel sose fogsz kiemelkedően keresni ezen iparágban, szóval megertem a dolgot
máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!