Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom mivel szeretnék...

Nem tudom mivel szeretnék foglalkozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kilátástalan az életem. 27 éves vagyok ,rengeteg munkahelyet cseréltem már de semmi nem hozott eddig lázba. Sok tesztet töltöttem ki már a neten, semmi nem érdekelt eddig. Nincs olyan ami érdekel. Mit tehetnék? Valamilyen irodai munkát szeretnék ami nem monoton és jól fizet és ahol később akár otthonról is dolgozhatok szabadúszóként. Tanulnék meg szorgalmas is vagyok,de nagyon határozatlan. Tudna valaki ebben segíteni? Tanácsadóért megéri fizetni?
máj. 27. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

48 évesen még mindig nem tudom.

Én audit vonalon indultam el, ami tényleg érdekel, viszont rájöttem, hogy ezt meg napi minimum 12 órában kell csinálni. Szóval ez sem jó.

Én pont ugyanúgy érzek, mint te. Dolgozom, de csak azért, hogy kapjak fizetést, de nem igazán érdekel, és nem is szeretem. A kollégák jó fejek, a fizu nem rossz. Én ezzel alapvetően már elégedett vagyok. Szerintem nagyon kevés az olyan munka, amit szeretsz csinálni, jó a fizetés, egyensúlyban van a magánélet-munka aránya, és még a kollégák is normálisak körülötted.

máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként próbáld meg legalább azokat kiszűrni, amiket biztosan nem szeretnél. Amúgy nehéz, mert tényleg sok múlik olyan jellegű dolgokon is, amiket alapvetően nem tudsz befolyásolni, pl hogy kikkel kell együtt dolgozni.
máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 boredfrombp válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy nem elveszett az életed, csak még keresed az utad. :)


Állj hozzá sokkal tudatosabban. Plédául nem az a cél, hogy dolgozz, hanem hogy boldog légy. Onnan kell visszanézni, hogy mi kell ahhoz, hogy boldog légy, mert a válasz nem triviálisan a pénz, amiből következne a munka. Ezt úgy kell csinálni, hogy fogj egy papírt, középen húzz egy vonalat függőlegesen, majd bal oldalra írj össze mindent, amit szeretsz csinálni (nem kell hogy lázba hozzon), és jobb oldalra mindent amit nem. Azokat se hagyd ki amik banálisnak tűnnek, pl. utazás, segíteni másoknak, új ízeket megkóstolni, stb.


Én is csináltam ilyet, és rájöttem, hogy szeretem ha másokat boldoggá tehetek. Így programozó létemre mindig én csinálom a programok felhasználóknak betanítását, mert így látom rajtuk, hogy ha tetszik nekik, és értékelik a rendszert amit szállítok. És különösen motivál, hogy a felhasználók boldogok legyenek amikor a programjaimat használják, úgy érzem ettől még jobb programokat írok. De ide úgy jutottam el, hogy kielemeztem magam, és ott virított a papíron, hogy az tesz boldoggá ha másoknak segíthetek. Ez után nekem az jött, hogy megtarthatom-e a jelenlegi munkám, vagy váltanom kell, de mint írtam szerintem sikerült megtalálnom a kiskaput.

máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

"Valamilyen irodai munkát szeretnék ami nem monoton és jól fizet és ahol később akár otthonról is dolgozhatok szabadúszóként"


Ok, akkor mi gátol meg, hogy megnézd hogy milyen végzettség és skillek kellenek ilyen munkakör betöltéséhez, nem tudod használni a googlet vagy mi?


Megsúgom a legtöbb IT-related pozi ilyen: legyen szó bármilyen fejlesztő / programozó pozitól kezdve a hálózatos, kiberbiztonsági, cloud, devops mérnökön át a matekosabb Data Science, elemzői pozíciókig..

máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Matekot meg a programozást kivéve
máj. 27. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Párévet dolgozz közmunkán és lesz tapasztalatod.
máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!