Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pénzügyi közvetítő cégeknél...

A pénzügyi közvetítő cégeknél szándékolt a megalázó manír, vagy csak a véletlen hozza mindig így?

Figyelt kérdés

Nem akarok konkrét neveket írni, de egy napfogyatkozásos és egy rókás céggel is kerültem kapcsolatba az utóbbi években. Ugyebár ők még a képzésekért is előre kérnek pénzt és addig nem állnak szóba veled, amíg nem oldod meg a számlaképességedet. Az oktatásokon (amiért te fizetsz) ott meg nem üzleti partnerkét kezelnek, hanem olyan stílusban bánnak a "partnerekkel", mint alárendelt beosztottakkal egy "főnök" vagy egy szigorú tan'tónéni az általánosban. Az üzleti öltözék megkövetelése is hasonló alárendelő manírban történik, illetve a pontosság és az egymást "tiszteljük meg" téma is életszerűtlenül intoleráns és követelődző stílusban van megfogalmazva. Ez vajon szándékos stratégiai elem, mely nem nélkülözi a birkásítást sem,vagy csak én fogtam ki párszor?


(Nem arról van szó, hogy nincs igazuk, hogy legyen valaki pontos, csak AHOGY ezt előadják. És az egész képzési rendszerben uralkodó hangnemre gondolok)


2010. nov. 2. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem találkoztam ezzel, bár csak egy cégnél voltam, ott korrektnek tűntek.

A pénzügyek és hasonlók... hát szerintem érthető, amit csinálnak. Egy teljesen más szemléletet alkalmaznak, mint ami nálunk megszokott, és ez igen nagy kockázattal járna, ha alkalmazottakat képeznének ki, lévén, hogy az emberek jelentős része teljes mértékben alkalmatlan erre a munkára. Így viszont a kockázatot te vállalod - ez már feltételez egy üzleties szemléletet, na meg így sokkal inkább érdekeltebb vagy a hatékony munkában, mint egyébként lennél, nem?

2010. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 General ***** válasza:

Tudod a legtöbb ilyen képzésen robotokat képeznek. Csak gondolj bele! Leginkább arról szólnak az előadások, hogy hogyan kell eladni, hogyan kell viselkedni, hogy komoly pénzügyi szakértőnek tűnjenek a jelöltek. Csakhogy ahhoz, hogy valaki MEGFELELŐ tudást szerezzen a témakörben józan paraszti ésszel is felfogható, hogy nem lehet egy gyorstalpaló tanfolyamon ebben a témakörben.

Mivel ezt ők is tudják, ezért ti nem vagytok "partnerek" számukra, csak kiképzendő robotok, akik a megadott utasítások alapján hozzák az ügyfeleket. (abból is leginkább a megtakarításokat)

Általában az ilyen cégek nagyon fejlett belső motivációs rendszerrel (pl: videók a vezetők sikereiről), ügyfélkezeléssel rendelkeznek, amit ha már ott vagy, érdemes megtanulni, de ebből megélni, mitöbb előrejutni nem fogsz.


Kíváncsi vagyok erről a véleményedre.

2010. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha már a véleményemre kíváncsi az egyik válaszoló, akkor azt tudom mondani, hogy kicsit skizofrén-hangulatú, kettős véleményem van.

Az egyik az, hogy akik ott előadást tartanak, azok is ugyanolyan "robot"-ként kezdték és mégis sokra vitték az adott cég franchise-jellegű alvállalkozójaként.

Tehát valamilyen szinten biztos, hogy működik a dolog.

Ugyanakkor a "másik véleményem" pedig az, hogy igaza volt apámnak is, aki azt mondta az elmeséltek alapján, hogy nem gondolkodó embereknek való, hanem afféle "katona típusú alanyoknak" akik gondolkodás nélkül magukba isznak mindent, nincs önérzetük, tartásuk, lenyelik a beszólásokat és vakon végrehajtanak mindent.

Pl ezt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2010. nov. 3. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!