Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát ajánlotok egy...

Milyen munkát ajánlotok egy 3hónapos baba anyukájának?

Figyelt kérdés
Főleg az itthon végezhető érdekelne, mert még szoptatok.
2009. jan. 9. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent!

Élvezd az anyaságot azért vagy GYED-n. Amíg GYEd-n vagy nem dolgozhatsz.

Tudom azért szeretnél valamit,mert kevés a pénz. De bírd ki 1 éves koráig. Addig napi 24 órás meló a kicsi.


Sajnos otthon végezhető valós meló nincs ma az országban, vagy ami van az nem kismamának való, mert pici gyekre mellett nem tudsz napi 200 kinderfigurát összerakni, vagy pl gyöngyöt fűzni.

Ha betölti az 1 évet lemondhatsz a GYEd-ről és elmehetsz GYESre majd vállalhatsz akár 8 órás melót is,m vagy visszamehwtsz a régi helyedre dolgozni, ha eltudod rakin a gyerket bölcsibe.

Ez a magyar valóság. Sajnos.. tudom én is dolgoznék itthon, pedig a legmagasabb GYED-t kapom.

2009. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A legmagasabb gyedből mennyit kapsz kézhez?

Én még szülési szabadságon vagyok, de többre számítottam.

Ki számoltam hogy nekem is a legmagasabb gyed jár majd.

2009. jan. 9. 12:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze 24 órás szolgálat, de ha szundít, jó lenne egy kis kiegészítés.
2009. jan. 9. 12:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi pár órában vigyázhatnál más anyukák babájára, hogy addig elmehessenek vásárolni, vagy akármilyen dolgukat intézni. Nem fogsz belőle meggazdagodni, de egy kis kiegészítést kereshetsz vele, és még csak el sem kell menned otthonról.


Esetleg varhatsz rongybabát, és eladhatod bababoltoknak, ha van vállalkozóid - vagy ha az emberednek van. Vagy varrhatsz babaruhát, és azt is eladhatod.

2009. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ne vedd el az elől a munkát, akinek semmilyen jövedelme nincs. Ugyanezt csinálják a nyugdíjasok is.

Én 6 éve vagyok itthon, ebből 2 év volt a gyed, azóta gyes-t kapok, de nekem nincs pofám dolgozni menni mellette, arról nem is beszélve, hogy most a gyerek az első.

2009. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az a baj, hogy igazán megbízható otthonvégezhető munka nincsen. Plusz, ahogyan az első írta, hivatalosan a GYED mellett tilos a munkavégzés...


Olyat kéne csinálni, amit tudsz és szeretsz. Pl. ha jól főzöl, öreg egyedülállóknak főzhetnél ebédet/vacsorát. Nem sokba kerül egy-két adaggal többet főzni, a házhozszállítással egybekötve megvan a napi séta is. Ha tudsz varrni, varrjál és pl. aukciós oldalon add el őket. Szerintem az ilyen apróbb dolgok beleférnek számla nélkül...

Ezekkel nem fogsz meggazdagodni, de legalább kiegészíted a GYED-ed.


Én is max. GYED-et kapok: adójóváírás nélkül: 73035 Ft.

2009. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A legmagasab GYED bruttó 96600 ebből 79600-at kapok kézhez.
2009. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

13:35-ös!

Pont azért keres pénzkiegészítési lehetőséget, mert a gyerek az első!

Ha összességében nézem, akkor kevesebb, mint a felét keresem a korábbi fizetésemnek, a költségem (na nem az enyémek, hanem a gyereké) pedig sokkal több, mint korábban. Szerencsére az egyik hitelünket már letudtuk, de nem azért kuporgattunk éveken keresztül, hogy most feléljük az összes tartalékunkat. Ha ezt csak úgy tudom megoldani, hogy "olyan elől elveszem a munkát, akinek semmilyen jövedelme nincs" (én tehetek róla, hogy nincs jövedelme?), akkor nagyon sajnálom! Nem fogom azt mondani a gyerekemnek: kincsem, ne kakilj annyit, mert anyának nem telik sok pelusra, viszont milyen jó ember az anyád, nem veszi más elől el a munkát.

És akkor mi még jó helyzetben vagyunk, mert van némi tartalékunk. Sajnos nem mindenki mondhatja ezt...

2009. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen, és azt sem mondhatja el mindenki magáról, hogy max gyedet kap. Csaknyugodtand dolgozz, ha tudsz a baba mellett, már itt is kaptál pár ötletet, hátha az beindít egy tutijókistippet! Sikert!
2009. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
62 -éves 6 unokás nagymama vagyok.Mindenképpen azt javasolnám,legalább a 6-hónapot várd meg.Nagyon sok odafigyelésre van szüksége ilyen kicsi babának.Tudom a pénz miatt szeretnél dolgozni,de ha megkapsz 70ezer körüli pénzt,az nem rossz.Nagyon sokan nem visznek haza annyi fizetést sem.Nyugdíjasként dolgozom napi 1-órát.Bankban takarítok,mégsem érzem úgy,hogy elveszem más munkanélküli elől a munkát.Hírdetésre jelentkeztem,mert havi 17 ezeré senki sem akarta vállani.Nekem jól jön ez a nyugdíj kiegészítés.Rokkantnyugdíjas voltam,özvegyen.
2009. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!